Haberler

Gazze İçin Yardımlarımız Devam Ediyor

21-02-2024

Deniz Feneri Derneği olarak Gazzeli kardeşlerimizin yanındayız. Soykırımın başlatıldığı ilk günden itibaren yardımlarınızı kardeşlerimize ulaştırmak için tüm imkanlarımızı kullanıyorum.

AFAD önderliğinde başlatılan yardım çalışmalarına desteklerimiz devam ediyor. Bağışlarınızı Mısır üzerinden Gazze’ye ulaştırıyoruz. Bu kapsamda Mersin’de hazırlanan 6 yardım tırı Mısır’a ulaşmak üzere yolda. Yola çıkan malzemeler arasında 1 tır bebek bezi, 1 tır kumanya, 50 tondan oluşan 2 tır un, 1 tır makarna ve 1 tır kahvaltılık malzeme yer alıyor.

Gazze’de katliam var. Kardeşlerimizin tükenen güçlerine güç katmak, mücadelelerine destek olmak için yardımlarımız devam edecek. Bu katliama dur demek hepimizin görevi. Açlık ve susuzluk sorunlarının uzun süredir yaşandığı, yiyecek bir lokmaya ulaşmanın çok zor olduğu bu günlerde Gazze yalnızlığa terkedilmemeli.

Deniz Feneri Derneği Proje Sorumlusu Fatih Kadir Demirel Gazze yardımları ile alakalı duygu ve düşüncelerini şu şekilde aktardı:

“Ekim ayından beri yoğun bombardıman ve kuşatma altındaki Gazze’ye giden iyilik gemisinin bir parçası olabilmek, bu organizasyona katılabilmek benim için gerçekten unutulmaz bir andı. Yaklaşık 15 yıldır insani yardım organizasyonları içerisinde bulunan birisi olarak Gazze’nin en zor durumunda Türkiye’nin organize ettiği ve Deniz Feneri’nin de katkı sağladığı bu organizasyon uzun süre hafızalardan silinmeyecektir diye düşünüyorum. Bu zor günlerde bu zulme kayıtsız kalmamak, karınca misali yangına su taşımak görevi bize düştü. Elhamdülillah. Deniz Feneri ailesi olarak bağışçılarımızın emanetlerini sürecin başından sonuna kadar titizlikle çalışarak ihtiyaç sahiplerine kadar ulaştırdık.

Bu organizasyonda emeği geçen başta Deniz Feneri ailesi ve bağışçıları olmak üzere AFAD, Türk Kızılayı ve Filistin Kızılay’ına teşekkür ediyorum.

Kutlu mücadelesinde kardeşimin yanındayım diyorsanız, Gazze için bağışta bulunabilirsiniz.

Toplam