Haberler

Gazze’de “Umut Köprüsü Engelliler Okulu” Açıldı

19-08-2023

Filistin Gazze’de Deniz Feneri Derneği ve Hak-İş Konfederasyonu Öz Sağlık- İş Sendikası ortak çalışmaları sonucu “Umut Köprüsü Engelliler Okulu” büyük bir törenle açıldı..

Filistin Gazze’de Deniz Feneri Derneği ve Hak-İş Konfederasyonu Öz Sağlık- İş Sendikası ortak çalışmaları sonucu “Umut Köprüsü Engelliler Okulu” büyük bir törenle açıldı.

Derneğimiz kurulduğu günden bu yana yurt içi ve yurt dışında eğitim adına yapılan her faaliyette tüm imkanlarını kullanmaya devam ediyor. Yapılan çalışmalar sonucu yurt dışında açılan okullarımıza bir yenisi daha eklendi. Gazze’de yaşayan ve eğitim hayatı hiç başlamamış veya yarıda kalmış binlerce çocuk var. Bölgede engelli çocuklarımız için uygun bir okul inşa etmek adına çıktığımız bu yolda okulumuzun inşası tamamlandı.

Okulumuz 1650 m2’lik bir alana inşa edildi. 350 engelli öğrencinin eğitim göreceği okulumuz 19 sınıftan oluşmaktadır. Bununla birlikte bilgisayar sınıfı, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon sınıfları, Kütüphane, Terapi Havuzu, mescit, mutfak ve çeşitli aktivitelerin yapılacağı birçok alan öğrencilerin hizmetine sunulacak.

Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Müdürü Musa Balkan Gazze’de açılan okulumuz ile alakalı duygu ve düşüncelerini şu şekilde aktardı:

Geçtiğimiz yıl Hak-İş Konfederasyonu Öz Sağlık-İş Sendikası ile protokolünü imzaladığımız ve çok kısa bir sürede inşaatını tamamladığımız Umut Köprüsü Engelliler Okulumuzun bugün hamdolsun açılışına şahit oluyoruz. Topraklarının %87’si işgal altında olan ve İslam adına topraklarını kanının son damlasına kadar savunan kardeşlerimize selam olsun diyorum. Otistik, felçli, işitme, görme ve bedensel engelli yaklaşık 350 yavrumuzun eğitim göreceği ve rehabilitasyon hizmeti alabileceği tam teşekküllü modern bir engelli okulu inşa edilmiş oldu. Gazze’deki dezavantajlı kardeşlerimize ve ailelerine hayırlı olmasını temenni ediyor, başta Hak-İş Konfederasyonu Öz Sağlık-İş Sendikası olmak üzere bağışçı ve gönüllülerimize şükranlarımı sunuyorum.”

Gazzeli çocuklar için yeni ve umut dolu başlangıçlara vesile olan bu okulun inşa edilmesinde binlerce insanın katkısı var. Bütün bağışçılarımıza bu vesileyle yeniden teşekkür ediyoruz. Allah onlardan razı olsun. Yeni iyiliklerde buluşmak dileğiyle…

Toplam