Haberler

Geçmiş Olsun Antalya

14-02-2024

Antalya’da akşam saatlerinde başlayan sağanak yağışın ardından sel felaketi meydana geldi.

Çok sayıda araç ve evin sular altında kaldığı felaketin ardından bölgede acil ihtiyaçların giderilmesi için Deniz Feneri Derneği olarak durum tespiti için bölgede çalışmalarımızı başlattık.

Sel bölgesine ulaşan ekiplerimizin ilk izlenimlerine göre yüzlerce ev sular altında kalmış ve insanlar can havliyle güvenli noktalara ulaşmak için elinden geleni yapmaya çalışıyor. Sular altında kalan evlerin eşyaları kullanılamaz hale gelmiş durumda. Ulaştığımız noktalarda hasar tespiti yapıyor ve ihtiyaç listesi oluşturmak için tüm imkanlarımızı kullanıyoruz.

Ulaşılan ilk bilgilere göre bir kişinin yaşamını yitirdiği Kepez ilçesinde 12 saatte metrekareye 330 kilogram yağış düşmüş durumda. Normal şartlarda 3 aylık yağış miktarının 12 saat içerisinde düştüğü Antalya’da sel kaçınılmaz oldu. Evleri ve araçları sular altında kalan halk büyük bir panik yaşadı.

Deniz Feneri Derneği olarak tüm Antalyalı kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, en hızlı şekilde yaralarını sarmak için bölgede tespit ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Toplam