Haberler

Geçmiş Olsun Tokat

19-04-2024

Tokat’ın Sulusaray ilçesi merkezli 5,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremden Tokat’ın yanı sıra Sivas , Yozgat, Samsun, Ankara, Çankırı, Kayseri, Amasya, Nevşehir ve Kırıkkale illerimiz etkilendi.

AFAD’ın paylaştığı bilgilere göre saat 18.11’de meydana gelen deprem 5,6 büyüklüğünde.

Can kaybı ve yaralının olmadığı deprem sonrası bölgede büyük bir panik yaşandı. Artçıların devam ettiği Tokat ve Yozgat’ta halk geceyi dışarda geçirmek zorunda kaldı.

Bölgede yapılan ilk tespitlere göre bazı binalar hasar gördü. Tokat ve Yozgat’taki birkaç cami minaresinde hasar oluştuğu, Buğdaylı Köyü’nde bulunan bazı ev ve minarelerde hasar oluştuğu ulaşılan bilgiler arasında.

Deniz Feneri Derneği olarak deprem haberinin ilk ulaştığı andan itibaren bölgede çalışmalarımızı başlattık. Geceyi dışarıda geçirmek zorunda olan vatandaşlarımız için belirli noktalarda sıcak çorba dağıtımı gerçekleştirdik.

Deniz Feneri Derneği Genel Müdürü Fatih Şanal Beyefendi, bölgedeki çalışmalarımız hakkında duygu ve düşüncelerini şu şekilde aktardı:

Tokat Sulusaray merkezli meydana gelen ve diğer illerde de hissedilen depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Deniz Feneri Derneği olarak deprem haberini alır almaz hızlı bir şekilde bölgeye intikal ettik. Geceyi dışarıda geçirmek zorunda kalan vatandaşlarımıza sıcak çorba dağıtımı gerçekleştirdik ve dağıtımlarımız devam etmektedir. Derneğimiz depremle ilgili tüm gelişmeleri yakından takip etmektedir.

Toplam