Geçmiş Olsun Türkiye, Başın Sağolsun Elazığ ve Malatya | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Geçmiş Olsun Türkiye, Başın Sağolsun Elazığ ve Malatya

Geçmiş Olsun Türkiye, Başın Sağolsun Elazığ ve Malatya

27-01-2020

Elazığ Sivrice'de 6,5 şiddetindeki depremde tüm Türkiye birlik oldu.

Geçmiş Olsun Türkiye, Başın Sağolsun Elazığ ve Malatya

Merkez üssü Elazığ Sivrice ilçesinde 6,5 şiddetinde meydana gelen ve 39 vatandaşımızın hayatını kaybettiği deprem tüm ülkemizi bir kez daha yasa boğdu. Aynı zamanda ülkemizin tüm kurumları ve vatandaşlarıyla kenetlenmemize de vesile olan depremde ne yazık ki acılar yaşadık.

 

Dernek olarak biz de hemen deprem akşamı tüm şube ve temsilciliklerimizle aksiyon aldık ve insani yardım malzemeleri ve ekiplerimizi deprem bölgesine yönlendirdik. Başta Malatya ve Elazığ olmak üzere depremden etkilenen tüm ilçe ve köylere hızlıca ulaştık ve getirdiğimiz yardımları AFAD ve Kızılay koordinesinde dağıtmaya başladık. 

 

Malatya Doğanyol, Pötürge ve Kale ilçeleri ile Elazığ Sivrice ve depremden etkilenen bir çok mahalle ve köye ulaştık. Genel Merkez, İstanbul ve Ankara Şubemiz, Antalya, Erzurum ve Urfa temsilciliklerimizden gelen ekiplerimizle yetkililerden bilgiler alıp, bize ihtiyaç duyulan her konuda halkımızın yardımına koştuk. 

 

Bütün Türkiye'den gelen yardım araçlarının ve malzemelerinin ayrıştırılmasında, tasnifinde ve dağıtılmasında AFAD ve Kızılay ekiplerine destek verdik. Köylerimize, mahallelerimize ulaşıp yardım malzemelerini dağıttık. Ayrıca Sancaktepe Belediyemiz'in tahsis ettiği sıcak yemek dağıtım aracımızı da Elazığ merkeze sevk ettik ve İlim Yayma Cemiyeti Elazığ Şubesi'nin destekleriyle hazırlanan çorbamızı hemen ilk günden halkımıza dağıtmaya başladık. 

 

Bu vesileyle tekrar ülkemize ve milletimize geçmiş olsun diyor, kayıplarımız için Allah'tan rahmet diliyoruz. Gücünü bu milletten alan Deniz Feneri Derneği olarak halkımızın acısını paylaşıyor, milletimizin emrinde olduğumuzu beyan ediyoruz. 

 

 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.