Haberler

Geçmiş Olsun Türkiye

06-02-2023

Kahramanmaraş Pazarcık ilçesinde 7,4 büyüklüğünde oluşan deprem sonrası yaklaşık 10 ilimiz etkilendi.

Kahramanmaraş Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki deprem sonrası malesef yüzlerce ev yıkıldı ve onlarca vatandaşımız hayatını kaybetti.

Depremin şiddeti Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'ı da sarstı. 10 kente bağlı ilçelerde ve köylerde de büyük yıkım var. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "An itibariyle 284 vefatımız, 2 bin 323 yaralımız var" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da deprem çalışmalarını koordine etmek için AFAD Başkanlığına geçti.

Deprem olduğu andan itibaren ekiplerimiz ile koordine olarak afetzedelerimiz için yola çıktık. İstanbul Şubemiz Adıyaman’a, Ankara Şubemiz Kahramanmaraş’a ve Hatay’a, Gaziantep Temsilciliğimiz kendi iline, Doğu Anadolu Temsilciliğimiz Malatya’ya, Genel Merkez Osmaniye’ye hareket ettiler.

Deprem bölgesine ulaşan ekiplerimiz acil olarak vatandaşlarımıza battaniye yardımlarını ulaştırmaya başladılar. Lojistik merkezlerimizde, Barbunya Pilaki, Bulgur Pilavı, Komposto, Kraker, Çatal ve Kaşıktan oluşan Pratik Gıda yardımları hızlı şeklide araçlara yüklenerek yola çıktı. Ayrıca soğuktan üşüyen vatandaşlarımız için acil olarak bot, mont ve bereden oluşan giyim yardımları bölgeye sevk ediliyor. Sizlerde depremde evsiz kalan kardeşlerimize yardım yapmak için Depremzedelere Acil Yardım projemize destek verebilirsiniz.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için Ülkemize ve Milletimize geçmiş olsun diyor, kayıplarımız için Allah'tan rahmet diliyoruz. Gücünü bu milletten alan Deniz Feneri Derneği olarak halkımızın acısını paylaşıyor, milletimizin emrinde olduğumuzu beyan ediyoruz.

Toplam