HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Genç İyilik Harran Üniversitesi ile Engelliler Günü Programı Düzenledi

Genç İyilik Harran Üniversitesi ile Engelliler Günü Programı Düzenledi

05-12-2021

Deniz Feneri Derneği, Genç İyilik ile gençlerimizin manevi değerlerimiz ışığında yetişmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

 Genç İyilik Harran Üniversitesi ile Engelliler Günü Programı Düzenledi

Deniz Feneri Derneği, Genç İyilik ile gençlerimizin manevi değerlerimiz ışığında yetişmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Harran Üniversitesi Engelsiz Üniversite Koordinatörlüğü ve Genç İyilik Kulübümüz “Engellerimiz ve Sivil Toplum Açısından Bir Bakış” paneli gerçekleştirdi.

 

Harran Üniversitesi’nde gerçekleştirilen panele, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Demir, Fakülte Dekanları, Genel Sekreter Zübeyir Zorlu, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, aileler ve öğrenciler katıldı.

 

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik Beyefendi programın açılış konuşmasında üniversite olarak engelli öğrenciler için yapılan çalışmaları şöyle ifade etti:

 

“Üniversitemizde bir engelli öğrenci birimi kurduk. 200’den fazla engelli öğrencimizin üniversitedeki tüm imkanlardan eşit şekilde yararlanmaları için elimizdeki tüm imkanları seferber ediyoruz. Sizden gelecek tavsiyeler, şikayetler ne varsa hepsini değerlendirmeye çalışıyoruz. Görevlilerimiz, sizden gelen taleplerin ve çözümlerin üzerinde çalışıyorlar. Devrim niteliğinde yapmış olduğumuz çalışmalarla tüm üniversiteler arasında üniversitemizi erişilebilir, ulaşılabilir hale getirmeye başardık ve turuncu bayrak almaya hak kazandık.”

 

Genç İyilik tarafından gerçekleştirilen panel ile alakalı olarak Genç İyilik Başkanı Ahmet Köse Beyefendi düşüncelerini şöyle aktardı:

 

“Uluslararası Engelliler Günü 1992 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun 47/3 sayılı kararı ile ilan edildi. Toplumun ve toplumun her alanında engelli bireylerin haklarını ve refahını teşvik etmeyi ve engelli bireylerin durumuna dair politik, sosyal, ekonomik ve kültürel yaşamın her alanında farkındalık arttırmayı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda bizler genç iyilik olarak toplumun her alanında engelli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Bizler iyilik elçileri olarak engelleri beraber aşıyoruz.”

 

Açış konuşmalarının ardından günün anlam ve önemine binaen düzenlenen panele geçildi. Moderatörlüğünü, Engelsiz Üniversite Koordinatörü Öğr. Gör. Reyhan Basık’ın yaptığı panelde, Zihinsel Engelliler Dernek Başkanı Bedih Satoğlu, Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Osman Keskin ve Omurilik Felçliler Derneği Başkanı Habip Polat birer sunum gerçekleştirdiler. Panel konuşmalarından sonra katılımcılara plaket takdimi yapıldı.

 

Deniz Feneri Derneği, kurulduğu günden bu yana engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırmak adına tüm organları ile seferber olmuştur. Sizler de “Engelleri Beraber Kaldıralım” projemize katkıda bulunarak bir engelli kardeşimizin hayatına dokunabilirsiniz.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.