Haberler

Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilciliği ve Lojistik Merkezimiz Açıldı

13-05-2024

Deniz Feneri Derneği olarak ailemizin her geçen gün daha da büyümesinden büyük mutluluk duyuyoruz.

Deniz Feneri Derneği olarak ailemizin her geçen gün daha da büyümesinden büyük mutluluk duyuyoruz. Gaziantep’te açılışı gerçekleşen Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilciliği ve Lojistik Merkezimiz hayırlı olsun.

1996 yılında başlayan ve uzun yıllardır binlerce ihtiyaç sahibine ulaşmamıza vesile olan, temeline sadece ve sadece iyiliği merkez alan Deniz Feneri Derneği; daha fazla insana ulaşabilmek amacıyla büyüyerek yoluna devam ediyor.

Açılışı gerçekleşen Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilciliği ve Lojistik Merkezimiz, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ihtiyaç sahibi olan insanlara daha kolay ulaşmamıza ve yardımları ulaştırmamıza büyük katkı sağlayacak. Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde yer alan Temsilcilik ve Lojistik Merkezi’nin Gaziantep’te ve çevre illerde duyulan büyük bir eksikliği kapatması planlanıyor. Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilciliği; giyim, gıda ve nakdi yardımların yanı sıra; "Afet ve acil" durumlarda çevre il ve bölgelere müdahale için hazırlanıyor. Bunların yanı sıra giyim mağazası sayesinde Gaziantep’te ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen kişiler mağazamızdan düzenli olarak faydalanabilecek.

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz Beyefendi, açılış konuşmasında;

“12 yıldır Suriye ile yatıp kalkıyoruz Türkiye’nin insani yardım kuruluşları olarak Suriye yardımlarımızı bu açmış olduğumuz lojistik merkezi üzerinden yürüteceğiz. Filistin hepimizin içinde kanayan yarası, ancak 7 Ekim’den bu yana artık dayanılmaz noktada. Bütün Müslümanları bırakın bütün insanlar için bir onur bir haysiyet meselesine dönüştü. İnşallah Filistin yardımlarımızın organizasyon merkezi bu temsilciliğimiz olacak. Gaziantep çok büyük bir şehir, ekonomisi çok büyük bir şehir, Gaziantepliler çok cömert dedik ve biz Güneydoğu Anadolu Lojistik Merkezi’ni buraya açmaya karar verdik, hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi."

Daha önce Kastamonu, Antalya, İzmir, Kocaeli, Erzurum, Şanlıurfa, Bursa, Ankara, İstanbul Şube ve son olarak Gaziantep’te Güney Doğu Anadolu Temsilciliği açan Deniz Feneri Derneği şube ve temsilcilikleri sayesinde tüm Türkiye’de ihtiyaç duyulan her noktada olmak için büyümeye devam ediyor.

Toplam