Haberler

15 Ramazan Dünya Yetimler Günü

27-04-2023

Deniz Feneri Derneği olarak her yıl kutladığımız “15 Ramazan Dünya Yetimler Günü”nü bu yıl depremzede çocuklarımızla birlikte coşkuyla kutladık.

Deniz Feneri Derneği olarak her yıl kutladığımız “15 Ramazan Dünya Yetimler Günü”nü bu yıl depremzede çocuklarımızla birlikte coşkuyla kutladık.

11 ili etkisine alan deprem sonrasında bu yıl dünya yetimler günü etkinliklerimizi başta deprem bölgesi olan, Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Hatay illerimizle beraber Ülkemizdeki Şube ve Temsilciklerimizle birlikte gerçekleştirdik.

Çocuklar Sevinsin Dünya Güzelleşsin” sloganıyla başlatmış olduğumuz yetim günü etkinlerimizde depremzede çocuklar; oyun parkları, top havuzu, Karagöz ve Hacivat eğlencesi ile birlikte pamuk şeker, patlamış mısır, Osmanlı macunu gibi birçok ikramlarda bulunduk.

Ünlü İsimler Yetimleri Yalnız Bırakmadı

15 Ramazan Dünya Yetimler Günün'de Şarkıcı Murat Kekilli, ve Masterchef programına katılarak ünlü olan Şırdancı Mehmet ve Eda Karabulut yetim çocukları yalnız bırakmadı. Kekilli, "Her yıl Ramazan ayının 15. günü Dünya Yetimler Günü olarak kutlanıyor, ama bugün depremzede yetim çocuklar için bu etkinlik yapıldı. Bugün yetimler gününde de bir araya geldik onların motivasyonuna katkımız olursa ne mutlu bizlere" ifadelerini kullandı. Ünlü sanatçı çocuklara mini konser vererek depremzede çocukları kıyasıya eğlendirdi.

Gaziantep Şehitkamil mahallesinde yapmış olduğumuz etkinlikte Şırdancı Mehmet (Mehmet Su) ve Masterchef Eda (Eda Karabulut) depremzede çocuklar için hamburger, köfte ve patates kızartması hazırlyarak depremzede çocuklara ziyafet verdi.

Deniz Feneri Derneği Kurumsal İletişim Müdürü Ali Özken; "Yetimler bizlere kendisi de yetim ve öksüz büyüyen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)'in birer emaneti. Bu mübarek günde onların yüzünde en ufak bir tebessüm oluşturmak bile bizi çok mutlu ediyor. İstanbul Çatladıkapı'daki etkinliğimiz olmak üzere İstanbulda iki, ülke genelinde 9 alanda etkinliğimizi gerçekleştik . Başta bizlerden desteklerini esirgemeyen kıymetli bağışçılarımız olmak üzere sahadaki tüm gönüllülerimize ve kıymetli yetim kardeşlerimize bu güzel günde bizlere eşlik ettikleri için teşekkür ederiz," ifadelerini kullandı.

Toplam