Akdeniz Temsilciliğimiz Gaziantep'te Acil Yardım Faaliyetlerine Devam Ediyor!

12-02-2023

Gaziantep’in İslahiye, Nurdağı ilçelerinde ve Hatay-Gaziantep sınırındaki Hassa’da art arda meydana gelen depremlerin hemen ardından Akdeniz Temsilciliğimiz bölgeye intikal etti.

Gaziantep’in İslahiye, Nurdağı ilçelerinde ve Hatay-Gaziantep sınırındaki Hassa’da art arda meydana gelen depremlerin hemen ardından Akdeniz Temsilciliğimiz bölgeye intikal etti. Temsilciğimiz 10 kişilik profesyonel ve çok sayıda gönüllü ekibiyle İslahiye, Nurdağı ve Hassa ilçelerinde 3 gündür gece gündüz depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamaya gayret ediyor. Her gün 1.000 kişilik sıcak yemek hizmetimizle bölgedeki kardeşlerimizin öğün ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz. Bununla birlikte enkazdan yakınlarının çıkarılmasını bekleyen depremzedelerimizin bulunduğu bölgelerde çay, kahve, çocuk bezi, çocuk maması, konserve, süt, su, bisküvi, kek stantlarımız da 24 saat hizmet veriyor. Bölgedeki çalışmaları koordine eden DF Akdeniz Temsilcisi Mehmet Sargın Bey, bölgede yaşadıklarına dair duygu ve düşüncelerini şöyle dile getirdi:

“Çok büyük bir afet yaşıyoruz. Gölcük ve Elazığ depremlerini gören biri olarak şunu söyleyebilirim ki 50 yıllık ömrümde, ben böyle bir şey görmedim. Durum çok kötü. Burada herkes devletimiz, STK’lar ve gönüllü vatandaşlarımız canla başla çalışıyorlar fakat hala ulaşılamayan enkazlar mevcut. Çünkü yıkım akıl alır gibi değil.

Bizler yardım sürecini hızlandırmak için enkazdan yakınlarının çıkarılmasını bekleyen ailelerin yanında konuşlandık. Buradaki ailelerin feryatlarını duydukça yüreklerimiz yanıyor. Hava çok soğuk ve günlerdir uyuyamıyoruz. Zaten bu acı ile uyumak mümkün değil. Fakat depremzede kardeşlerimize hizmetimizi aksatmamak için arkadaşlarımızla nöbetleşerek günde 2-3 saat uyumaya çalışıyoruz.”

Sizler de depremzede kardeşlerimize bağışlarınızla destek olabilirsiniz. Gelin, yaraları birlikte saralım:

Pratik Gıda: 100 TL

Battaniye Yardımı: 150 TL

Gıda Kolisi Yardımı: 600 TL

Giyim Yardımı: 600 TL

SMS ile destek olmak için; AFET yazıp 5560’a gönderip 25 TL bağışta bulunabilirsiniz.

IBAN NUMARALARIMIZ:

Kuveyt Türk

IBAN (TL): TR16 0020 5000 0000 0999 9000 02

Kurum Adı: DENİZ FENERİ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

Ziraat Katılım

IBAN (TL): TR41 0020 9000 0000 9999 0000 01

Kurum Adı: DENİZ FENERİ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

Online Bağış İçin Aşağıdaki Linke Tıklayın

https://www.denizfeneri.org.tr/proje/afetzedelere-acil-yardim_5680/

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam