Depremzede Kardeşlerimize Çadır Yardımlarımız Devam Ediyor

02-03-2023

Depremin yaşandığı ilk günden itibaren yardım çalışmalarını sürdüren derneğimiz bölgedeki çadır ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyor.

Depremin yaşandığı ilk günden itibaren yardım çalışmalarını sürdüren derneğimiz bölgedeki çadır ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyor.

Depremin etkilediği 10 ilde aktif şekilde yardım faaliyetlerimiz sürüyor. Derneğimize bağışlanan 300 çadır ihtiyaç sahibi depremzedelere ulaştırıldı.

Depremin ilk zamanlarından bu yana bölgede bulunan Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Koordinatörü Hamit Kunt Beyefendi görüşlerini şu şekilde aktardı:

"Deprem bölgesinde ihtiyaç duyulan en temel şeylerden biri çadır. Belli alanlarda çadır kentler ve konteyner kentler kuruluyor. Ancak yıkılmış ve yıkılacak olan binaların yanında bekleyen vatandaşlarımız için çadırlara ihtiyaç var. Adıyaman'da mahalleleri dolaşarak ihtiyacı olduğunu tespit ettiğimiz ailelere çadırlarını kuruyoruz. Yine ihtiyaçları doğrultusunda yatak, soba gibi çadırda ihtiyaç duyulabilecek diğer malzemeleri ulaştırıyoruz."

7 kişilik kapasiteye sahip olan çadırlarımız 12 m² den oluşmaktadır. Yağmur ve rüzgardan etkilenmeyen çadırlarımız çetin kış şartlarında afetzede kardeşlerimiz için özel tasarlanmıştır. Ayrıca çadırda kalacak vatandaşlarımız için uyku tulumları da hazırlanmaktadır.

Sizler de "Deprem Çadırı" yardımında bulunabilir depremden etkilenen ve evlerinde yaşanacak bir ortam bulamayan vatandaşlarımızın barınma ihtiyaçlarına destekte bulunabilirsiniz.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam