Doğu Anadolu Temsilciliğimizden Malatya Afetzedelerine Acil Yardım!

07-02-2023

Ülkemiz, merkez üssü Kahramanmaraş olan depremle sarsıldı. Yaklaşık 10 ilde hissedilen 7,4 büyüklüğündeki deprem, binlerce vatandaşımızın hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına sebep oldu.

Ülkemiz, merkez üssü Kahramanmaraş olan depremle sarsıldı. Yaklaşık 10 ilde hissedilen 7,4 büyüklüğündeki deprem, binlerce vatandaşımızın hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına sebep oldu.

Deniz Feneri Derneği olarak depremden etkilenen ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz için tüm ekiplerimizle deprem bölgelerine seferber olduk. “Türkiye Yardım Seferberliği” projemiz kapsamında, sizlerin destekleriyle ihtiyaç sahiplerinin yaralarını sarmaya gayret ediyoruz. Bu kapsamda Deniz Feneri Derneği Doğu Anadolu Temsilciliği, ilk etapta 360 adet battaniye ve 800 adet montu afetzede kardeşlerimize ulaştırdı.

Acil yardım çalışmalarımız profesyonel ve gönüllü ekiplerimizle devam ediyor. Bölgeye ulaşan ekiplerimiz sizlerin yardımlarını ihtiyaç sahiplerine teslim ediyor. Deprem bölgesinde bulunan Doğu Anadolu Temsilciliği Kurumsal İletişim Sorumlusu Alparslan Tarih, ilk etapta yapılan yardım ve yaşadıklarına dair duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti:

“Burada tarihin en büyük afetlerinden birisi yaşanıyor. İnsanlar sokaktalar ve evlerine dönemiyorlar. Soğuk hava herkesi zor durumda bırakıyor. Çocuklar soğuktan titriyorlar ve sürekli artçı sarsıntılar paniğe neden oluyor. İnsanlar ne yapacaklarını bilmeden etrafa koşuşuyorlar. Acı içindeki insanları izlemekten, üzülmekten ve bağışçılarımızın yardımlarını ihtiyaç sahiplerine teslim etmekten başka bir şey yapamıyorum. Bağışçılarımızın destekleriyle temin edeceğimiz daha fazla yardım malzemesi ile buradaki kardeşlerimize destek olmak için bekliyorum. Burada öncelikli olarak arama kurtarma ekiplerine ihtiyaç duyuluyor.

Bizler Doğu Anadolu Temsilciliği olarak, ilk etapta 360 adet battaniye ve 800 adet montu kardeşlerimize teslim ettik. Sizlerin destekleriyle bu sayı artacak ve kardeşliğimizin sıcaklığı gönüllerimizi ısıtacak.”

Yapacağınız her bir yardım, ihtiyaç sahibi depremzede kardeşlerimiz için umut oluyor. Bağışlarınızla sizler de yardım çalışmalarımıza destek olabilirsiniz.

Pratik Gıda: 100 TL

Battaniye Yardımı: 150 TL

Gıda Kolisi Yardımı: 600 TL

Giyim Yardımı: 600 TL

SMS ile destek olmak için; AFET yazıp 5560’a gönderip 25 TL bağışta bulunabilirsiniz.

IBAN NUMARALARIMIZ:

Kuveyt Türk

IBAN (TL): TR16 0020 5000 0000 0999 9000 02

Kurum Adı: DENİZ FENERİ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

Ziraat Katılım

IBAN (TL): TR41 0020 9000 0000 9999 0000 01

Kurum Adı: DENİZ FENERİ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam