Fas Depremi Yardım Seferberliği

20-09-2023

Fas’ta yaşanan depremin ardından başlatılan yardım çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Yakın zamanda büyük bir deprem felaketi yaşayan ve büyük oranda toparlanmış bir ülke olarak Faslı kardeşlerimizin yanındayız.

Deprem 8 Eylül gecesi gerçekleşti ve artçı sarsıntılar hala devam ediyor. Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre depremden 6,6 milyon kişi etkilendi. Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Fas’ın eski haline gelmesinin yıllar süreceği ifade ediliyor.

Türkiye Cumhuriyeti olarak yakın zamanda yıkıcı bir deprem felaketi yaşadık. Büyük bir bütünlük göstererek ülkemizde yardım seferberliği başlattık. Şimdi ise Fas aynı felaketle karşı karşıya. Faslı kardeşlerimizin yarına daha umutla bakması için yardımımıza ihtiyacı var.

Deniz Feneri Derneği Genel Merkez Uluslararası İlişkiler Sorumlusu Enes Şahinkaya Fas’taki çalışmaların ilerleyişini şu şekilde aktardı:

“Fas tarihinin en sarsıcı depremlerinden birini yaşanıyor. Yapılan açıklamalara göre hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bini bulmuş durumda. Deniz Feneri Derneği olarak bizler de sahadaki kontaklarımızla depremin ilk anından itibaren iletişim kurduk. Alınan karara göre depremin merkez üssü olan El-Huz bölgesine intikal ettik. Amizmiz ve Talat N'Yaaqoub kasabasında insani yardım faaliyetlerimizi başlattık. Gıda paketleri ve battaniyelerin dağıtımını doğrudan depremzedelere ulaştırdık. Faslı kardeşlerimize yardımlarımız devam edecek. Bizler de Deniz Feneri Derneği olarak sahada bulunmaya ve insani yardım faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.”

Deniz Feneri Derneği olarak Fas’taki deprem bölgesinde battaniye, gıda ve çadır dağıtımı gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Sizler de kardeşlerimizin yanında olmak için dilediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam