Kastamonu Temsilciliğimiz Depremzedelerimizin Yaralarını Sarmak İçin Kahramanmaraş'ta!

12-02-2023

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,4 şiddetindeki depremin hemen ardından tüm ekiplerimizle afetten etkilenen illerimize seferber olduk. Kastamonu Temsilciliğimiz, personel ve gönüllü ekibiyle Kahramanmaraş’ta görev yapıyor.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,4 şiddetindeki depremin hemen ardından tüm ekiplerimizle afetten etkilenen illerimize seferber olduk. Kastamonu Temsilciliğimiz, personel ve gönüllü ekibiyle Kahramanmaraş’ta görev yapıyor. Depremzedelere giyim, gıda, meyve, sebze ve diğer ihtiyaçlardan oluşan lojistik desteği sağlayan ekibimiz, enkaz bölgelerinin yakınına kurdukları çadır ile bölgede görev yapan arama kurtarma ekiplerine, asker ve polislerimize de çay ve ikramlık yiyecekler ile destek oluyor.

Deniz Feneri Derneği Kastamonu Temsilciliği Yetkilisi Adem Vural Beyefendi, bölgede gözlemledikleri ve yaşadıklarıyla alakalı duygu ve düşüncelerini şöyle aktardı:

“Depremin hemen ardından bölgeye intikal ettik. Kahramanmaraş Merkez, Trabzon Bulvarı’ndayız. Burada televizyonda görebildiğimizden daha fazla yıkım var. Her caddede, sokakta yıkılan binalar var. Bizim görev yaptığımız bölgede yıkılmış en az 30 bina bulunuyor. Arama kurtarma ekipleri, polis ve askerler yoğun bir şekilde çalışıyor fakat afetin büyüklüğünden dolayı bazı yerlere yetişilemiyor. Sürekli dua ediyoruz ve umudumuzu hiç yitirmedik.

4 gündür bölgedeyiz. Bu dört gün içerisinde çok acı olaylara ve mucizelere şahit olduk. Bazen sessizlik çağrıları yapılıyor, enkazdan gelecek ses dinleniyor ve ardından gelen bir mucize ile buruk bir sevinç yaşıyoruz. Bazen de üzüntüyle sonuçlanıyor bekleyişimiz. Hüzün ve buruk bir sevinç arasında, gidip geliyoruz. Allah yardımcımız olsun.”

Bu enkazı birlikte kaldırmak, depremzede kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gidermek sizlerin destekleriyle mümkün! Yapacağınız bağışlar ile çalışmalarımıza destek olabilirsiniz:

Pratik Gıda: 100 TL

Battaniye Yardımı: 150 TL

Gıda Kolisi Yardımı: 600 TL

Giyim Yardımı: 600 TL

SMS ile destek olmak için; AFET yazıp 5560’a gönderip 25 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Online Bağışta Bulunmak İçin Aşağıdaki Linki Tıklayın

https://www.denizfeneri.org.tr/proje/afetzedelere-acil-yardim_5680/

IBAN NUMARALARIMIZ:

Kuveyt Türk

IBAN (TL): TR16 0020 5000 0000 0999 9000 02

Kurum Adı: DENİZ FENERİ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

Ziraat Katılım

IBAN (TL): TR41 0020 9000 0000 9999 0000 01

Kurum Adı: DENİZ FENERİ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam