HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Hakkari Yüksekova Geçici Giyim Mağazamız Açıldı

Hakkari Yüksekova Geçici Giyim Mağazamız Açıldı

06-09-2022

Deniz Feneri Derneği, Türkiye’nin dört bir yanında açtığı geçici giyim mağazalarına bir yenisini daha ekledi.

Hakkari Yüksekova Geçici Giyim Mağazamız Açıldı

Hakkari Yüksekova’da faaliyete geçirilecek Geçici Giyim Mağazasının açılışı büyük bir törenle gerçekleşti. Açılan mağazada 500 aileden 4.000 ferdin giyim ihtiyacının karşılanması ve 300 aileye gıda yardımı ulaştırılması hedefleniyor.

 

Mağaza açılışına Hakkari Yüksekova Kaymakamı Ömer Çimşit, Hakkari Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Salih Kaya, Hakkari AFAD İl Müdürü Resul Karadeniz, Hakkari İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tevfik Kumbasar, Hakkari İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yardımcısı, Hakkari Yüksekova İlçe Müftüsü Erol Kılıç, Yüksekova Kültür ve Sosyal İşler Müdürü , Yüksekova Halk Eğitim Müdürü Kenan Canan, Yüksekova İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Emin Yiğit, Okul Müdürleri, STK Temsilcileri ve Deniz Feneri gönüllüleri katıldı.

Açılış konuşmalarını yapan Deniz Feneri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Çoşkun Yıldız Beyefendi, duygu ve düşüncelerini şu şekilde aktardı:

 

“Açtığımız mağazalara bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Faaliyete geçen geçici giyim mağazamız sayesinde 500 aileden toplamda 4.000 ferde giyim yardımı ve 300 aileye gıda kartı dağıtımı yapılacak. Okulların açılma arifesinde gerçekleşen mağaza açılışımız sayesinde çocuklara okul hediyelerini de ulaştırmış olduk. Yavrularımıza ayrıca oyuncak dağıtımı da gerçekleştirdik. Geçici Giyim Mağazalarının bölgelerde ayrı bir öneme sahip olduğunu, yapılan geri dönüşler sayesinde biliyoruz ve bu alandaki çalışmalarımızı arttırmaya gayret ediyoruz. Açılışımıza gösterdiğiniz ilgiden dolayı davetlilerimize ve gönüllülerimize, bağışçılarımız ve derneğimiz adına teşekkür ediyorum.”


Açılışa iştirak eden tüm misafirlerimize ve son ihtiyaç sahibine ulaşıncaya dek yardımlarını bizlerden esirgemeyen bağışçılarımıza teşekkür ederiz.

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.