Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı

Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı

07-08-2018

Savaşın mağdur ettiği binlere, milyonlara sessiz kalmadık. Kurban Bayramı öncesinde kamplarımızda 1450 adet gıda kolisi yardımı yaptık.

 Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı

Deniz Feneri Derneği’nden Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı

 

Yanı başımızda 8 yıldır süren ve ülkemizi de büyük oranda etkilemiş olan Suriye iç savaşı ve bunun sonucunda mağdur olan milyonlarca insan kamplarda yaşamaktadır. Savaş öncesinde 23 milyon olan Suriye’nin nüfusu yarı yarıya azalmıştır. 1 milyon insanın öldüğü savaşta 3 milyon kişi yaralandı ve 1 milyona yakın kişi ise sakat kaldı. Yaklaşık 6 milyon kişimülteci, sığınmacı ve göçmen” olarak ülkelerini terk etti. Bilindiği gibi bu mültecilerin 3,5 milyonu ülkemizde yaşamaktadır.

Deniz Feneri Derneği olarak biz de savaşın mağdur ettiği binlere, milyonlara sessiz kalmadık. Savaş başladığından beri yardıma muhtaç olan herkese gıda, giyecek, eşya, barınmak, ilaç gibi ayni ve nakdi yardımlarda bulunduk.

Ayrıca Suriye Azez ilinde HARAMEYN ve EHL-İ ŞAM adlı iki kamp devraldık ve 2 yıldır bu kampların ihtiyaçlarını büyük ölçüde dernek olarak karşılamaktayız. Kamplarımızda 10 bine yakın insan barınmaktadır. Bu kardeşlerimizin tüm gıda, temizlik, giyecek, barınma, ısınma gibi en temel ihtiyaçları ayrıca kamp görevlilerinin maaşları da derneğimizce karşılanmaktadır.

 

Kurban Bayramı öncesinde kamplarımızda 1450 adet gıda kolisi yardımı yaptık. Yardım TIR’ımız kamplarımıza ulaştı ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimize gıda kolileri dağıtıldı.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.