Haberler

Hataylı Depremzede Öğrencilerimize Eğitim Desteği

06-10-2023

Deniz Feneri Derneği, İyilik Okulu Projesi kapsamında Hatay Güzelburç Konteyner Kent'de yaşayan depremzede öğrencilerimizle buluştu.

Okulların açılmasıyla beraber eğitim alanında yapılan çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Hatay’da yer alan 220 ilkokul ve ortaokulda öğrenim gören depremzede öğrenciye eğitim hayatlarında kolaylık sağlamak amacıyla tablet ve bluetooth hoparlör hediye ettik.

Konteyner alanında öğrencilerimizin keyifli vakit geçirmesi için çeşitli etkinlikler yapıldı. İyilik Okulu Projesi kapsamında yürütülen bu çalışma için İstanbul Avcılar Ispartakule Anadolu Lisesi öğrencilerimiz öncü oldu. Şenlikte liseli öğrencilerimiz, Hataylı öğrenci kardeşleri ile vakit geçirdi, oyunlar oynadı. Şenlik alanında öğrencilerimize patlamış mısır, pamuk şeker gibi atıştırmalıklar ikram edildi. Çocuklarımız palyaçolarla gün boyu güzel vakit geçirdi.

Deniz Feneri Derneği Genel Merkez İyilik Okulu Sorumlusu Şakir Toraman Beyefendi, gerçekleşen etkinlikle ilgili duygu ve düşüncelerini şu şekilde aktardı:

“Şimdiye kadar binlerce çocuğumuza destek olma imkânı elde ettik. Öncelikle bize bu fırsatı sunan bağışçılarımıza çok teşekkür ederiz. Hatay’da gerçekleştirdiğimiz şenlikte öğrenciler doyasıya eğlendi. 220 tablet ve bulut hoparlör öğrencilere teslim edildi. Şenlikte el ve yüz boyama, ebru çalışması, çeşitli masa oyunları gibi birçok faaliyet gerçekleştirildi. Çocukların mutluluğu bizim mutluluğumuz demek. Gülen her çocuğun tebessümünde yer edinmek için çalışmalarımız devam edecek.”

Sizler de “İyilik Okulu” projemize destek olmak için bağışta bulunabilir, yavrularımız yüzündeki tebessüm olabilirsiniz.

Toplam