Haberler

Hoş Geldin Ya Şehri Ramazan

23-03-2023

Deprem yuvalarımızı, hayatlarımızı bizden aldı ama bizler tek yürek olduk, depremzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için sizlerin destekleriyle Mübarek Ramazan ayında da yardımlarımız artarak devam ediyor.

Deprem yuvalarımızı, hayatlarımızı bizden aldı ama bizler tek yürek olduk, depremzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için sizlerin destekleriyle Mübarek Ramazan ayında da yardımlarımız artarak devam ediyor. On bir ayın sultanı Ramazan ayının bereketi ile depremzede kardeşlerimize gıda yardımı, temizlik yardımı, giyim yardımı ve deprem bölgesinde faaliyet gösteren aşevlerimiz sayesinde iftarda ve sahurda sıcak yemek yardımlarımızı afetzede kardeşlerimizin sofralarına ulaştırıyoruz.

Derneğimiz Ramazan ayı boyunca afet bölgesinde günlük 4.000 kişiye sahurda ve iftarda sıcak yemek dağıtımı yaparken aynı zamanda, ramazan kumanya, temizlik kolisi yardımlarına devam etmektedir. Çadır ve konteynerlerde zor şartlar altında yaşayan depremzede vatandaşlarımıza 100.000 adet temizlik kolisi ve 25.000 kişiye gıda kolisi yardımlarımız hızlı şekilde ulaştırılmaktadır. Ayrıca Kahramanmaraş’ta açılan Afet Giyim Mağazamız sayesinde depremzede kardeşlerimiz, kıyafetlerin rengini ve bedenini beğenerek ücretsiz olarak alış-veriş yapabilmektedir.

Lojistik Depolarımız ve Aşevlerimiz

Afet bölgesinde yer alan dört büyük lojistik depomuz sayesinde gelen yardımlar hızlı şekilde asorti edilerek, depremzedelerin yaşadığı çadır kamplara konteyner kentlere ve köylere hızlı şekilde ulaştırılmaktadır. Lojistik depolarımız ve aşevlerimiz; Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya illerinde faaliyet göstermektedir

Ramazan ayı boyunca aşevlerimizde depremzede kardeşlerimize iftarda ve sahurda 4 çeşit sıcak yemek verilmektedir. Yemek menüsü; Çorba, Ana Yemek, Pilav ve Meşrubattan oluşmaktadır. Depremin ilk günlerinde itibaren bağışçılarımızın adak kurbanlarını bölgede kesiyor ve kavurma olarak aşevlerimizde dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Ramazan ayı boyunca afetten etkilenen illerimizde adak kurbanları kesmeye devam edeceğiz.

Bir kişilik İftar ve Sahur Sofrası için 100 TL, Ramazan Kumanyası için 600 TL, Hijyen Seti için 250 TL, Afetzedelere Giyim Yardımı için 600 TL bağış yapabilirsiniz. SMS ile destek olmak için; AFET yazıp 5560’a gönderip 25 TL bağışta bulunabilirsiniz

SMS ile Fitre bağışında bulunmak için “FİTRE” yazıp 5407’e 130 TL bağış yapabilirsiniz ve aynı şekilde Fidye bağışında bulunmak için de “FİDYE” yazıp 5407’ye 130 TL bağış yapabilirsiniz.


Sizler de “Depremzedeler İçin Ramazan’da Dayanışma Vakti” diyerek yaraların bir an önce sarılması adına destekte bulunabilirsiniz. Zekat, fitre, fidye ve gıda yardımlarınızı depremzede kardeşlerimize ulaştırıyor ve acılarına ortak oluyoruz. Ramazan yardımlarınızla Asrın Felaketinin izlerini birlikte silelim.

Toplam