İdlib'e Destek | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler İdlib'e Destek

İdlib'e Destek

06-01-2020

İdlib yanıyor, İdlib göçüyor, İdlib ölüyor. İyilik elinizi İdlib için uzatın. 

İdlib'e Destek

24 yıldır ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında mazlumun, mağdurun, yoksulun, yetimin tüm ihtiyaç sahiplerinin yanında yer alan Deniz Feneri Derneği, İdlib krizinde de muhacir kardeşlerimizin yanında yer alıyor. 

 

Rejim güçleri ve Rusya, İran gibi desteklerince yoğun bir bombardımana maruz kalan İdlib'te masum insanlar ölüyor. Bu güne kadar İdlib'ten göç edenlerin sayısı 1 milyona yaklaştı. Bu insanların neredeyse tamamı bizim sınırlarımıza geldi ve gelmeye de devam ediyor. İdlib'te savaştan önce 750 bin olan nüfus, savaşla beraber 4 milyona kadar çıkmıştı. Ağırlıklı olarak sünni müslümanların yaşadığı bölge, rejim güçlerince "doğal düşman alanı" olarak görülüyor ve maalesef siviller hedef alınıyor. Şu ana kadar bombalamalarda 1500'den fazla sivil hayatını kaybetmiş durumda. 

 

 

Derneğimiz insani dramın yaşandığı günden beri hemen duyarlılık gösterdi ve bölgeden göç eden masumlar için çalışmalara başladı. Başkanımız Av. Mehmet CENGİZ, katıldığı çeşitli televizyon programlarında dramı dile getirdi ve yardım kampanyalarımız hakkında bilgi verdi. 4-5 Ocak cumartesi ve pazar günü de Başkanımız, Başkan Yardımcımız Coşkun YILDIZ, Ankara Şube Koordinatörümüz Hamit KUNT, diğer temsilcilerimiz ve görevlillerimizle evlerinden göç eden ve çadırlara yerleştirilen İdlibli kardeşlerimize destek için bölgeye ulaştı. Türk Kızılayı ile beraber Hatay sınırımızda bulunan kamplarda yardım faaliyetlerine katılan insani yardım ekibimiz, ilk etapta gıda ve çocuklar için çizme dağıımında bulundu. 

 

Bunun yanında başta Genel Merkezimiz ve Ankara, İstanbul Şubemiz, İzmir, Erzurum, Afyon temsilciliğimizden toplanan ayni yardımlarımızı taşıyan iyilik TIR'larımız da 7 Ocak Salı günü yola çıkacaklar. 

 

 

Her zaman iyinin, mazlumun, mağdurun yanında yer alan halkımızın İdlib için de gösterdiği duyarlılığa teşekkür ediyoruz. Çadır, gıda, bot, mont, battaniye gibi acil insani yardımlar için de destek talep ediyoruz. Tüm bankalardan, bankaların web sitelerinden ve mobil uygulamalarından, www.denizfeneri.org.tr sitemizden, 0212 414 6060 nolu çağrı merkezimizden yardımda bulunabilir; "BAĞIŞ" yazıp 5560'a 1 SMS göndererek 10 TL bağış da yapabilirsiniz. 

 

İdlib'e Destek
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.