HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler İETT'YE NEZAKET ZİYARETİ

İETT'YE NEZAKET ZİYARETİ

30-03-2019

Şubat ayında Benin'de Kadın Eğitim Merkezi'nin yapılmasına vesile olan İETT Çalışanları'na nezaket ziyaretinde bulunduk. 

İETT'YE NEZAKET ZİYARETİ

Bağışlarıyla bizlere her zaman destek olan ve şubat ayı içinde açılışını gerçekleştirdiğimiz Benin Kadın Eğitim Merkezi'nin de banisi olan İETT'ye nezaket ziyaretinde bulunduk. 

 

Samimi bir ortamda geçen ve derneğimizi Yönetim Vekili Recep Koçak Bey'in temsil ettiği buluşmada ekibimize orada mihmandarlık yapan Beninli kardeşimiz Yunus da bulundu. Benin'deki gözlemlerimizi, bizzat yaşadığımız, şahit olduğumuz duygu dolu anları paylaştığımız toplantı bir başka hayra da vesile oldu. Anlattıklarımızdan etkilenen İETT yönetici ve çalışanları Benin'de inşasına başladığımız Kız Yetimhane ve Eğitim Kompleksi'ni de üstlendiklerini bildirdiler. Böylece İETT'nin fedakar çalışanları Beninli kardeşlerimize bir eser daha kazandırma sözü vermiş oldular. 

 

60'ı yatılı olmak üzere toplam 260 Beninli kız öğrencinin eğitim göreceği kompleks, 2 adet derslik, idari bina, lojman, mescid ve su kuyusundan oluşacaktır. 

 

Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyoruz. En kısa zamanda gereken paranın toplanmasını ve bir an önce merkezin bitmesini ardından eğitim hayatına başlanmasını temenni ediyoruz. 

 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.