HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler İyi ki Varsınız Çocuklar

İyi ki Varsınız Çocuklar

13-09-2021

Deniz Feneri Derneği Akdeniz Temsilciliği Mersin’deki ihtiyaç sahibi ailelere gıda, temizlik, giyim, okul çantası ve çocuklara özel, projenin adını taşıyan “İyi ki Varsınız Çocuklar Kolisi” dağıtımlarını gerçekleştirdi.

İyi ki Varsınız Çocuklar

Deniz Feneri Derneği Akdeniz Temsilciliği “İyi ki Varsınız Çocuklar” diyerek çıktıkları yolda Mersin’deki ihtiyaç sahibi ailelere gıda, temizlik, giyim, okul çantası ve çocuklara özel, projenin adını taşıyan “İyi ki Varsınız Çocuklar Kolisi” dağıtımlarını gerçekleştirdi.

 

 

Proje kapsamında 126 aileye gıda, 12 aileye giyim, 15 aileye temizlik kolisi, 80 çocuğa okul çantası ve 23 çocuğa da “İyi ki Varsınız Çocuklar Kolisi” ulaştırıldı.

Bir adet “İyi ki Varsınız Çocuklar Kolisi”nde; hikaye kitabı, çubuk kraker, kek (2 adet), meyve suyu, diş macunu, diş fırçası, tüp Çokokrem, Eti Puf (2 adet), Halley (2 adet), kremalı bisküvi (2 adet), oyuncak rubik zeka küpü ve 12’li kurşun kalem boya seti bulunuyor.

 

 

Dağıtımları gerçekleştiren Akdeniz Bölgesi Kurumsal İletişim Sorumlusu Taylan Kasımbaşoğlu duygularını şu şekilde aktardı:

Okul çantası alan çocuklar o gece mutlaka çantasıyla yatacak kadar mutlu oluyorlar. Yüzleri çok içten gülüyor. İyi ki Varsınız Çocuklar Kolisi içinde hem çocukların çok sevdiği atıştırmalıklar, gofretler var hem de kuru boya ve hikaye kitabı. Bu kolileri alıp açan çocuklardan bazıları sevinçle elimi öpmeye bile kalktılar. Bu duygu nasıl ifade edilir?”

Deniz Feneri Derneği, Türkiye genelinde ihtiyaç sahibi ailelere giyim, gıda ve temizlik yardımı ulaştırırken çocukları unutmuyor. Onların mutluluğu için tüm imkanları seferber etmeye devam ediyor.

 

 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.