Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı

İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı

19-04-2018
Deniz Feneri Derneği Ege Temsilciliği, Suriye'deki kamplarda kalan ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere bir tır giyecek gönderdi.
İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı

Deniz Feneri Derneği Ege Temsilciliği, Suriye'deki kamplarda kalan ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere bir tır giyecek gönderdi.


Bölgeye yardım göndermeyi sürdüren Deniz Feneri Derneği Ege Temsilciliği, bu yıl 6. yardım tırını Kilissınırına uğurladı.


Yaklaşık 20 bin giyim malzemesinden oluşan yardım tırı İzmir'den yola çıktı.


Deniz Feneri Derneği Ege Temsilcisi Harun Ece, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dernek olarak 81 ilin yanı sıra 60'tan fazla ülkeye yardım yaptıklarını, yardımların büyük kısmının yaşanan dramdan dolayı Suriye'ye gerçekleştirildiğini belirtti.


Suriye'deki kamplardan kendilerine iletilen ihtiyaç listelerine göre yardım tırlarının içeriklerini hazırladıklarını dile getiren Ece, "Yaklaşık 10 gün önce 50 ton ağırlığında 2 tır un gönderdik. Bugün de bayan, çocuk ve erkek giyim eşyaları gönderiyoruz. Şimdi yine yeni bir ihtiyaç listesi gönderildi. Doğu Guta'dan tahliye edilenler için İlbil köyünde kurulan kamptakilere iletilmek üzere yatak göndereceğiz." dedi.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.