Haberler

Kilis Geçici Giyim Mağazası Açıldı

31-01-2023

Kilis'te açılan Geçici Giyim Mağazası, bölge sakinleri tarafından büyük ilgi gördü. Açılan mağazadan, ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen 600 aileden yaklaşık 5.000 ferde giyim yardımında bulunulacak.

Kilis'te açılan Geçici Giyim Mağazası, bölge sakinleri tarafından büyük ilgi gördü. Açılan mağazadan, ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen 600 aileden yaklaşık 5.000 ferde giyim yardımında bulunulacak. Evlenmek üzere olan 50 genç kızımıza gelinlik ve çeyiz yardımı ulaştırılacak. Mağazamız yaklaşık bir ay hizmet verecek.

Mağaza açılışına Deniz Feneri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldız Beyefendi, Kilis İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Kilis İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mahmut Kesikminare, Kilis Eski Belediye Başkanı Hasan Kara, Ak Parti Kilis Milletvekili Hilmi Dülger, Elbeyli Belediye Başkanı Süleyman Şimşek, Memur-Sen ve bağlı sendikaların tüm temsilcileri, Kızılay Bölge Koordinatörü, Okul Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları

Temsilcileri ve Deniz Feneri Derneği Gönüllüleri katıldı. Açılış konuşmalarını yapan Deniz Feneri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldız Beyefendi, duygu ve düşüncelerini şu şekilde aktardı:

''Yaklaşık 15 yıldır yürüttüğümüz çalışmalardan biri olan Geçici Giyim Mağazalarımız sayesinde binlerce insana ulaşıyoruz. İhtiyaç sahibi kardeşlerimize el uzatmak için bugün Kilis'teyiz. Mağazamıza gelen ailelerimiz normal bir mağazada alışveriş yapar gibi vakitlerini geçiriyor, kendi beğendikleri ve denedikleri ürünleri alıyorlar. Bağışçılarımızın yardımları sayesinde ihtiyaç sahiplerine ulaşmanın vermiş olduğu mutluluk işimize hız kesmeden devam etmemiz gerektiğinin kanıtıdır. Bizleri ihtiyaç sahibi ailelerle buluşturan bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz. Emanetlerini gerçek sahiplerine ulaştırmak üzere buradayız. İyilik adına buradayız.''

Sizler de '' Geçici Giyim Mağazalarımızın '' mağaza giderlerine destek olmak için dilediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz. Ayrıca “Çocuklar Üşümesin” projemize vereceğiniz katkılarla çocuklarımızı soğuk kış günlerinde iyilikle sarabilirsiniz.

Toplam