HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Kızılay'dan Derneğimize Anlamlı Ödül

Kızılay'dan Derneğimize Anlamlı Ödül

12-06-2019

Türk Kızılayı'nın kuruluşunun 151. yılı düzenlenen özel bir geceyle kutlandı.

Kızılay'dan Derneğimize Anlamlı Ödül

Türk Kızılayı'nın kuruluşunun 151. yıl dönümüne özel "Kızılay Bağışçıları Madalya Töreni" düzenledi. Törene Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Dernek Başkanımız Av. Mehmet Cengiz, Şanlıufra STK'ları İnsani Yardım Platformu Başkanı ve Derneğimiz Şanlıufra Temsilcisi Osman Gerem, çok sayıda STK başkanı ve temsilcisi ile siyaset, ticaret, sanat ve medya dünyasından konuklar katıldı. Türk Kızılayı'nın 151. kuruluş yıl dönümü, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen 'Kızılay Bağışçıları Madalya Töreni' ile kutlandı. Törende Kızılay bağışçılarına çeşitli madalyalar verilirken, Deniz Feneri Derneği de gecede Platin Madalya alan seçkin kurumlar arasında yer aldı. Ödülü Derneğimiz adına Genel Başkan Av. Mehmet Cengiz, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık'ın elinden aldı. 

 

Törende bir konuşma yapan Bakan Koca, devletimizin ve milletimizin en zor zamanlar dahi mazlumlara el uzattığını, mağdurların daima yanında yer aldığını, bu alicenaplığın Kızılay gibi kurumlarla müşahhas hale geldiği ve bugün de STK'lar eliyle bu yardımseverliğin tüm dünyada devam ettirildiğini vurguladı. Özel olarak Türk sivil toplum kuruluşlarına teşekkür eden Bakanımız, geçtiğimiz yıl hem toplamda hem de kişi başına düşen yardım miktarında ülkemizi birinci yapan STK'ları özel olarak andı. 

 

Bu STK'lar içinde 24 yıldır kesintisiz tüm mazlum ve mağdurlara el uzatan derneğimiz de bu güzel faaliyetleri nedeniyle gecede ödüle layık görüldü. Ayırca Şanlıurfa Temsilcimiz olan Osman Gerem Bey de Şanlıufra Sivil Toplum Kuruluşları İnsani Yardım Platformu Başkanı olarak ödüllendirildi. 

Kızılay'dan Derneğimize Anlamlı Ödül
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.