HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Konya Geçici Giyim Mağazamız Açıldı

Konya Geçici Giyim Mağazamız Açıldı

01-08-2022

Deniz Feneri Derneği, Konya’da 15 gün hizmet verecek olan Geçici Giyim Mağazası’nın açılışını gerçekleştirdi.

Konya Geçici Giyim Mağazamız Açıldı

Deniz Feneri Derneği, Konya’da 15 gün hizmet verecek olan Geçici Giyim Mağazası’nın açılışını gerçekleştirdi.

 

Açılan mağaza ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen 400 aileden 1.750 ferdin giyim ihtiyacını karşılayacak. Her aileye market alışveriş kartı verilerek gıda ihtiyaçlarını da karşılamaları sağlanacak.

 

Konya Deniz Feneri Geçici Giyim Mağazası’nın açılış konuşmasını Deniz Feneri Derneği Yönetim Danışmanı Recep Koçak Beyefendi yaptı. Recep Bey konuşmasında;

 

“Allah nasip etti mübarek cuma günü ve Hicri 1443’ün son günü gibi önemli bir günde geçici giyim mağazamızın açılışını yaptık. Geçici Giyim Mağazamız, 15 gün gibi bir sürede yaklaşık iki bin ihtiyaç sahibini sevindirecek. Onların yüzlerinin gülmesine hep birlikte şahitlik edeceğiz. Bütün bağışçılarımıza teşekkür ediyorum. Buradaki her giyim malzemesi onların Deniz Fenerine emanetleridir. Biz de o emanetleri en doğru adrese teslim etmek için buradayız. 2022 yılında Deniz Feneri olarak 9 geçici giyim mağazası açtık. 10’uncu geçici giyim mağazamızı Konya’da açıyoruz. Açılan mağazalarımızın en büyük özelliği ihtiyacı olan kardeşlerimizin seçim yaparak, beğenerek severek yardımlara ulaşmasıdır. Genel merkezimiz, şubelerimiz ve temsilciliklerimizin bulunduğu Türkiye’nin 11 noktasında yıl boyunca bu mağazaların benzerleri açık ve ailelerimiz oraya randevu usulü davet edilip sürekli sevindiriliyorlar. Bu yıl 6 bin aileden 30 bin insanımızı sevindirdik. İnşallah bu çabamız devam edecek. Yardımda bulunan tüm gönüllülerimize teşekkür ediyoruz.” cümleleriyle duygu ve düşüncelerini ifade etti.

 

Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Murat Közoğlu Beyefendi yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

 

“Konya’mızda Deniz Fenerini yeniden görmek, bizim için ayrı bir sevindirici bir konudur. Sivil Toplum Kuruluşlarımızla birlikte, Büyükşehir Belediyemiz ve Devlet Kurumlarımız, şehrimizde yaşayan insanların huzurlarını sağlama noktasında da her zaman hizmetteler. Bizler kamu kurumları STK’larla birlikte daha iyi hizmet edebilmek, daha çok hizmet edebilmek, daha çok kişiye ulaşabilmek, daha çok insanı mutlu ederek huzur kat sayısını artırmak yönünde hareket etmek üzere faaliyetler içerisindeyiz. Deniz Feneri gerek yurt içi gerekse yurt dışı çalışmalarıyla ülkemizde hep örnek STK’lardan biri oldu. Bugün de Konya’mızda destek vermeye, Konyalı hemşerilerimize yardım desteğinde bulunmaya geldiler. O nedenle genel başkanlar olmak üzere emeği geçen tüm yetkilere tebrik ve teşekkür ediyorum.”

Mağaza açılışı Konya İl Müftü Yardımcısı Aslan Çıtır tarafından yapılan duayla tamamlandı.

 

Açılışta Aykent Ayakkabıcılar Sanayisi’nin emekçilerini temsilen konuşma yapan Konya Ayakkabıcılar Odası Başkanı Muhammet Acar Beyefendi düşüncelerini şu şekilde aktardı:

 

“Bizler yıllardır Deniz Feneri’nin gönüllüsü ve bağışçısı olduk. Belli zamanlarda, belli sıkıntılar yaşansa da biz Aykent Ayakkabıcılar Sektörü olarak her daim Deniz Feneri’nin yanında olduk. Çünkü çalışmalarının çok kıymetli olduğunu biliyoruz. Bireysel olarak hiçbir ihtiyaç sahibini arayıp bulma şansımız yok ama Deniz Feneri kapı kapı dolaşıp Türkiye genelinde ve hatta dünyanın her bir yerinde, her bir mazluma ulaşmaya çalıştı. Bugüne kadar başarılı hizmetler yaptılar. Burada gezici mağazalarını kuran hizmetlerinden dolayı Deniz Feneri emekçilerine çok teşekkür ediyoruz.”

 

Açılışa iştirak eden tüm misafirlerimize ve son ihtiyaç sahibine ulaşıncaya dek yardımlarını bizlerden esirgemeyen bağışçılarımıza teşekkür ederiz.

 

 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.