Haberler

Kurban Emanetleriniz Sahiplerine Ulaştı

06-07-2023

Deniz Feneri Derneği olarak çeyrek asrı aşkın süredir kurban bağışlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Bu yıl, ilk kurban faaliyetimizden bu yana 27. kez gerçekleştirdiğimiz kurban organizasyonu ile binlerce kardeşimize kurban etlerini teslim ettik.

Deniz Feneri Derneği olarak çeyrek asrı aşkın süredir kurban bağışlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Bu yıl, ilk kurban faaliyetimizden bu yana 27. kez gerçekleştirdiğimiz kurban organizasyonu ile binlerce kardeşimize kurban etlerini teslim ettik.

Yurt içi ve yurt dışında yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde, yurt içinde Kahramanmaraş ve Eskişehir’de, yurt dışında Kamerun, Benin, Mali, Etiyopya, Tanzanya, Togo, Somali, Burkina Faso, Bangladeş, Afganistan, Yemen ve Uganda başta olmak üzere birçok bölgede kurban kesimi gerçekleştirildi.

Türkiye’de yaşanan depremlerden en çok etkilenen illerden biri olan Kahramanmaraş’ta kesilen kurbanlar depremzede kardeşlerimize teslim edildi. Depremin ilk anından itibaren kardeşlerimizi yalnız bırakmayan Deniz Feneri Derneği, kurban faaliyetlerinde de depremzedelerin yanındaydı.

Dernek temsilcilerimiz kurban kesimi gerçekleştirilen noktalara giderek bağışçılarımızın vekaletlerini yerine getirdiler, kurban dağıtımlarını sağladılar. Deniz Feneri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldız Beyefendi bayramda bu amaçla Mali’deydi. Gerçekleştirilen Kurban organizasyonu ile alakalı duygu ve düşüncelerini şu şekilde aktardı:

“26 yıllık bir tecrübe ile bu yıl 27. sini gerçekleştirmiş olduğumuz 2023 kurban organizasyonu kapsamında ülkemiz dahil olmak üzere 18 ülkede kurbanlarımızı kestik. Bizlere emanet olarak verilen kurban vekaletlerini yerine getirdik. Kurban kesimi yapılacak bölgelere ulaşan gönüllülerimiz vasıtasıyla çocuklara bayram harçlığı ve bayramlıklarını ulaştırdık. Bayramın başlamasıyla beraber kurban kesimleri başlatıldı. Geçen yılın çok üzerinde bağış almak bizleri ve ihtiyaç sahiplerini çok mutlu etti. Kesimi gerçekleşen kurbanların görüntüleri bağışçılarımıza SMS yoluyla iletiliyor. Bağışçılarımız kendilerine gönderilen mesajdaki linke tıklayarak kurbanlarının videolarına ulaşabiliyorlar. Hamdolsun hiçbir sıkıntı, problem olmadan 2023 kurban organizasyonumuzu gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bizlere emanet edilen vekaletleri layıkıyla yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

2023 yılı kurban organizasyonunda derneğimize kurbanını emanet eden ve binlerce ihtiyaç sahibine ulaşmamıza vesile olan tüm bağışçılarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Bayram, birbirimizden haberdar olunca güzel.

Toplam