Haberler

Malatya Afet Giyim Mağazamız Açıldı

09-05-2023

Deniz Feneri Derneği deprem bölgelerinde "Afet Giyim Mağazaları"nı açmaya devam ediyor.

Deniz Feneri Derneği deprem bölgelerinde "Afet Giyim Mağazaları"nı açmaya devam ediyor. Malatya'da açılan "Afet Giyim Mağazası" sayesinde 12.000 depremzede ücretsiz olarak zevkine ve bedenine uygun kıyafetleri seçerek alabilecek.

Malatya'daki 2.200 kapasiteli konteyner kentte yaşamını sürdüren 12.000 kişiye giyim yardımı yapılması hedefleniyor.Afet bölgesindeki faaliyetlerde gözden kaçan herhangi bir detay olmaması için çalışmalarına azami dikkat vererek afetzede kardeşlerimizin yanında olan derneğimiz, açtığı Giyim Mağazaları sayesinde binlerce vatandaşın giyim ihtiyacını karşılıyor.

Deniz Feneri Derneği Doğu Anadolu Temsilcisi Ömer Sait Aksoy Beyefendi Malatya'da açılan Giyim Mağazası hakkındaki görüşlerini şu şekilde aktardı: “Afet her şeyi yarıda bıraktı, diyoruz. Halbuki tamamen yok ettikleri de var. İnsanların artık geri dönemeyecekleri evlerinde kalan eşyalarının arasında temel ihtiyaçları da bulunuyordu. Giyim, bölgede hayatın aksamadan sürebilmesini sağlamak için temel ihtiyaçların başında geliyor. Afetzedelerin gerçek bir mağazada alışveriş yaptıkları fakat hiçbir ücret ödemedikleri şekilde tasarlanan sistemimiz bölgedeki ciddi bir eksiğin giderilmesini sağlıyor. Özellikle mevsimsel geçişlerin yaşandığı bu dönemlerde insanların yeni giysilere ihtiyaçları çok fazla.” Sizler de destekte bulunarak "Afetzedelere Giyim Yardımı" ulaştırılmasına vesile olabilirsiniz."

Toplam