Malatyalı Yetim Öğrencilerimize Karne Hediyelerini Ulaştırdık

12-02-2024

Deniz Feneri Derneği olarak Malatya’daki depremzede 100 öğrencimize karne hediyelerini vermek üzere düzenlediğimiz programda çocuklar doyasıya eğlendi.

Gerçekleştirilen programda çocuklara karne hediyesi olarak tablet ve karne harçlığı verildi. Program alanına getirilen palyaço, çocukların eğlenerek hoş vakit geçirmesine vesile oldu. Yüzleri boyandı, en sevdikleri karakterler yüzlerinde can buldu.

Malatya depremden etkilenen illerimiz arasında yer alıyor. Yaşanılan üzücü olaylar en çok da yavrularımızı etkiliyor. Depremin yıkıcı etkilerinin maddi manevi yansımaları devam ediyor ve çocuklarımızda kalıcı izler bırakıyor. Çocukların mutlu olması ve bir anlık bile olsa yaşanılan olayları unutup hoş vakit geçirmeleri için organize edilen bu program sayesinde onların yanında olduğumuzu bir kez daha hatırlatmış olduk.

Deniz Feneri Derneği Genel Merkez Yetim Birim Sorumlusu Kübra Aygın, gerçekleştirilen program ile alakalı duygu ve düşüncelerini şu şekilde aktardı:

“Malatya’da yaşanan olayları çocuklarımıza unutturmak ve karnelerini kutlamak için organize edilen bugünde çocuklarla vakit geçirme fırsatı elde ettiğim için çok mutluyum. Hem çocuklarla hem de aileleriyle sohbetler ettik, yıkılmaz bağlar kurduk. Her çocuğun istediği ve kolaylıkla mutlu olacağı hediyeleri çocuklarımıza teslim ettik ancak gülüşlerindeki gölgeyi hissetmemek mümkün değil. Yarınlar hepimizin yaralarını daha da iyileştirmek için var. İyilik bizimle olduğu sürece biz hep buradayız.”

Sizler de yüzlerdeki tebessüme vesile olmak için bağışta bulunabilir, yavrularımızın yarınlarına umut olabilirsiniz.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam