HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Mardin Midyat’ta Geçici Giyim Mağazamız Açıldı

Mardin Midyat’ta Geçici Giyim Mağazamız Açıldı

21-12-2021

Deniz Feneri Derneği, bu yıl Diyarbakır ve Şırnak’ta açtığı geçici giyim mağazaları ile 819 ailemizden 4259 ferdin giydirilmesine vesile oldu. Geçici giyim mağazalarımızın yeni durağı Mardin Midyat’ta coşkulu açılış sonrası ihtiyaç sahipleri ağırlanmaya başladı.

Mardin Midyat’ta Geçici Giyim Mağazamız Açıldı

Deniz Feneri Derneği, bu yıl Diyarbakır ve Şırnak’ta açtığı geçici giyim mağazaları ile 819 ailemizden 4259 ferdin giydirilmesine vesile oldu. Geçici giyim mağazalarımızın yeni durağı Mardin Midyat’ta coşkulu açılış sonrası ihtiyaç sahipleri ağırlanmaya başladı.

 

Gezici Giyim Mağazanın açılışına Mardin Valisi Mahmut Demirtaş,  Midyat Kaymakamı  Ahmet Solmaz, Ak Parti Midyat İlçe Başkanı Atilla Yarış, Deniz Feneri Genel Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldız, Deniz Feneri Derneği Afet ve Saha Operasyon Müdürü Fatih Yıldız, Deniz Feneri Derneği Gönüllüleri ve vatandaşlar katıldı.

 

 

Deniz Feneri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldız Beyefendi yoksuldan haberdar olmak ve muhtaca yardım eli uzatmanın önemini vurgulayan konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Kuraklık eşiğine gelmiş bir köyde tüm ahali yağmur duasına çıkar. O sırada köye dışarıdan bir yabancı gelir ve kimseyi bulamaz. Yıkık bir evin önünde dua eden fakir bir kız çocuğunun sesini işitir. Kız çocuğu yağmurun yağmaması için yalvarmaktadır. Yaklaşarak ahalinin nerede olduğunu ve neden yağmurun yağmaması için dua ettiğini kıza sorar. Kız çocuğu tüm köy halkının yağmur duasına çıktığını, kendisinin giyecek elbise ve kışlık ayakkabıdan mahrum olduğundan ötürü de böyle dua ettiğini söyler. O esnada yağmur duasından dönen üzgün halkı yabancı karşılar. Dua edilmesine rağmen yağmurun yağmamasına üzülen ahaliye nereden geldiklerini soran yabancı ‘Yağmur duasından geliyoruz. Duamıza icabet edilmedi, üzgünüz.’ yanıtını alınca ‘Siz önce yağmur yağdığı zaman okula gidemeyeceğinden korkan şu yoksul kızın duasını alın. Sonra yağmur duasına çıkarsınız.’ diye cevap verir. Önümüz kış, şartlar ağır. Bereketiyle gelen yağışlar üzüntüyle karşılanmasın diye mağazamız ilimizde hizmet verecek.”

 

Mardin Valisi Sayın Mahmut Demirtaş Beyefendi yardımlaşma ve dayanışmanın önemini vurguladığı konuşmasında duygu ve düşüncelerini şöyle aktardı:

“Deniz Feneri 25 yıldır hem ülkemizde hem de yurtdışında çok ciddi hizmetleri olan bir hareket. Sadece Müslüman kardeşlerimize değil, dünyanın dört bir yanında yardıma ihtiyacı olan herkese dili, dini, ırkı ne olursa olsun koşa koşa gidiyorlar. Biz onlara çok teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun. Yardımlaşma ve dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu son zamanlarda çok daha güzel bir şekilde görüyoruz. Yardımlaşma ve dayanışmaya verdiği katkıdan ötürü Deniz Feneri Derneği’ne ve bağışçılarımıza tekrar teşekkür ediyorum. Bizim de dileğimiz ayağı yalın yavrularımız, giysiden mahrum ailelerimizin olmamasıdır. Hep birlikte bu dayanışma örneğini göstereceğiz.”

 

Açılışını yaptığımız Deniz Feneri Derneği Mardin Midyat Geçici Giyim Mağazamız ile ilimizde bulunan 450 ailemizden toplamda 3000 ihtiyaç sahibi ferdin giydirilmesini hedefliyoruz. Ayrıca mağazamızdan yaklaşık 30 okulumuzda tespit edilen ihtiyaç sahibi öğrencilerimize giysi yardımı ulaştırılacaktır.

 

Mağazalarımızda yalnızca giysi değil, gıda kolisi ve çocuklarımız için hazırladığımız “İyi ki Varsınız Çocuklar” hediye paketi de ihtiyaç sahibi ailelerimize takdim ediliyor.

 

Sizler de Geçici Giyim Mağazalarımıza “Giyim Seti”, “Kumanya Bağışı” ve “İyi ki Varsınız Çocuklar” hediye paketi desteğinde bulunabilir; ihtiyaç sahibi ailelerimizin yüzünü güldürebilirsiniz.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.