Haberler

Osmaniye Geçici Giyim Mağazası Açıldı

19-09-2023

Deniz Feneri Derneği olarak deprem bölgesinde afet giyim mağazaları açmaya devam ediyoruz. Osmaniye’de açılan giyim mağazası, bölgede ihtiyaç sahibi binlerce kardeşlerimizin eksiklerini tamamlayacak.

Yaklaşık 15 yıldır sürdürdüğümüz bir çalışma olan giyim mağazaları, depremin gerçekleşmesiyle birlikte deprem bölgesinde yoğunlaştırıldı. Depremden binlerce kardeşlerimizin etkilendiği ilçelerden biri olan Osmaniye'de açılan mağazamızda 358.809 adet giyim ve temizlik paketi, çeşitli mutfak eşyası yer alıyor. Mağazadan 500 aile 2500 ferdin faydalanması hedefleniyor.

Deniz Feneri Derneği Genel Merkez Geçici Giyim Mağazaları Sorumlusu Hazreti Kurnaz duygu düşüncelerini şu şekilde aktardı:

“Osmaniye, depremden çok etkilenen ve büyük kayıplar veren ilçelerimizden biri. Şehir genelinde 18.000 konutun yıkılması ve yeniden inşa edilmesi planlanıyor. Yaraları sarmak için bölgedeki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mağazamızdan şimdiye kadar 158 aile faydalandı. Toplam 500 aileye ulaşmayı hedefliyoruz. Ayrıca Osmaniye’de konteyner kentte yaşayan 2086 kardeşimize Valilik onayından sonra randevulu bir şekilde mağazamızda hizmet vereceğiz. Bununla birlikte sistemimizde kayıtlı olan ihtiyaç sahibi okul, resmi kuran kursu gibi kurumlara da hizmet vermek için yardım çalışmalarımızı planlıyoruz.”

Sizler de “Geçici Giyim Mağazalarımıza” mağaza giderleri ve kıyafet yardımında bulunmak için dilediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz.

Toplam