Pakistan İçin İyilik Treni Yola Çıktı!

30-08-2022

Sel felaketi sonucu büyük kayıplar veren Pakistanlı kardeşlerimize ilk günden beri yardımları gerçekleştiren Deniz Feneri Derneği "İyilik Treni"ne de büyük destek sağladı.

Pakistan'da Yaşanan Sel Felaketi

Sel faleti sonucu zor günler geçiren Pakistanlı kardeşlerimiz için AFAD tarafından organize edilen, Deniz Feneri ve 11 farklı sivil toplum kuruluşunun da katkılarıyla "İyilik Treni" Ankara'dan yola çıktı.

Beslenme, giyim ve sağlık malzemesi taşıyan "İyilik Treni" Ankara Garı'nda düzenlenen törenle Pakistan'a uğurlandı. Törene AFAD Başkanı Yunus Sezer, TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Ufuk Yalçın, Pakistan'ın Ankara Büyükelçisi Muhammed Sirus Seccad Gazi ve STK temsilcileri katıldı.

Deniz Feneri Derneği, Pakistan'da yaşanan sel felaketi sonucu büyük kayıplar veren Pakistanlı kardeşlerimize ilk günden beri yardımları ulaştırarak gerçekleştirilen iyilik hareketinde ön safta yer almaktadır.

AFAD öncülüğünde organize edilen ve yola çıkan "İyilik Treni"ne derneğimiz tarafından büyük destek sağlandı. Gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde trene 2.500 battaniye, 5 ton un, 1 ton salça, 1 ton pirinç ve 500 kg reçel ulaştırıldı.

Deniz Feneri Derneği Genel Müdürü Fatih Şanal Beyefendi duygu ve düşüncelerini şu şekilde ifade etti:

“Sel felaketi neticesinde zor durumda olan Pakistan halkı, çetin şartlar altında acil yardıma ihtiyaç duyuyor. Deniz Feneri Derneği olarak AFAD koordinasyonunda Pakistan’a ulaştırılacak olan ‘İyilik Treni’ çalışmasına acil yardımlarımızı teslim ettik. Yeryüzündeki son ihtiyaç sahibine ulaşıncaya dek durmadan mücadele etmeyi ilke edinen derneğimiz, dün olduğu gibi bugün de Pakistanlı kardeşlerimiz için çalışmalarını sürdürüyor. Açılan yaraların sarılması ve Pakistan’ın yeniden güzel günlere kavuşturulması için iyiliğin iyileştirici gücüne inanarak bölge ile alakalı her türlü nakdi ve ayni yardımı sürdürmenin gayretindeyiz. Çalışmalarımızın kardeş ülke Pakistan ile ülkemiz arasındaki sarsılmaz bağların daha da kenetlenmesini sağlamasını temenni ediyoruz.”

Sizler de “Pakistanlı Kardeşlerimize Acil Yardım” ulaştırılması için katkıda bulunabilir, açılan yaraların kapatılmasına vesile olabilirsiniz.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam