Ramazan Yardımlarımız Tüm Hızıyla Devam Ediyor | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Ramazan Yardımlarımız Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Ramazan Yardımlarımız Tüm Hızıyla Devam Ediyor

18-04-2020

Deniz Feneri olarak her Ramazanda artık bir gelenek haline gelen gıda yardımlarımızı bu yıl salgın dolayısıyla 1 ay önceden başlattık.

Ramazan Yardımlarımız Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Kurulduğu günden beri mazlumun, mağdurun, yetimin yanında yer alan Deniz Feneri, özellikle mübarek üç ayların başlamasıyla yardımlarını artırmış ve gıdadan giyime bir çok kalemde ihtiyaç sahiplerine bir çok destekte bulunmuştur. Kutsal zamanları fırsat bilip, üç ayların bereketiyle yoksul vatandaşlarımızı özellikle gıda kolileri ile sevindirdik ve sevindirmeye de devam ediyoruz.

 

Tüm dünyayı etkisine alan salgın hastalık bilindiği gibi ülkemizi de etkisine almış durumda. 20 yaş altı ve 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı, hafta sonları büyükşehirlere getirilen kısıtlar, maske ve sosyal mesafe kuralları gibi alınan birçok karar toplum olarak bu salgından daha az etkilenmek amacıyla alınmakta. Bu kararların en önemlisi de bilindiği gibi berber, kuaför, kafe, lokanta, kahvehane, otel gibi topluca bulunulan yerlerin geçici olarak kapatılmasıdır. Ayrıca büyük alışveriş merkezleri ile giyim mağazaları da sosyal mesafe kuralı gereği geçici olarak faaliyetlerine ara verdi. Tabii bu durum bir çok vatandaşımızı mağdur etti. Devletimiz aldığı önlemlerle ekonomik zararları bir nebze olsa da azaltmanın çalışmalarını yürütürken aynı zamanda “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” adıyla ile de milli bir dayanışma kampanyası başlattı. Bununla beraber illerimizde Vefa Destek Grupları kurularak mağdur vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacı karşılanmaya çalışıldı.

 

Derneğimiz de bu çalışmalar kapsamında gıda ve temizlik yardımlarını öne çekti ve Şaban ayının başlamasıyla Ramazan kumanya dağıtımına başladı. Yıldız Holding’in (Ülker) bağışları ile her ay 10 bin aileye gıda kolisi ulaştıracağız. Hem derneğimizde kayıtlı ailelere hem de salgının etkisiyle işlerini kaybeden, evlerinden çıkamayan, mağdur olan kişilere ekiplerimizce ulaşıyor, tek tek ailelerin kapılarına kolileri ulaştırıyoruz.

 

Aynı zamanda Salgına Karşı Temizlik ve Gıda Yardımı kampanyamızda toplanan yardımlarla ihtiyaç sahibi ailelere temizlik kolisi de dağıtıyoruz. Başta şube ve temsilciliklerimizin bulunduğu İstanbul, Ankara, Erzurum, Antalya, Kastamonu, İzmir, Kastamonu, Şanlıurfa ve Afyonkarahisar gibi iller olmak üzere, Isparta, Uşak, Burdur, Kütahya, Amasya, Tokat, Samsun, Ordu, Çankırı, Giresun, Trabzon, Bayburt, Muş, Bitlis, Bingöl, Erzincan ve Elazığ'daki ihtiyaç sahiplerine el uzattık. 30 Marttan bu güne 4000'den fazla gıda kolisi dağıttık.  

 

Ramazanda bağışçılarımızın zekat, fitre, fidye, sadaka ve her türlü ayni ve nakdi destekleriyle binlerce aileye ulaşmaya, iyilik elimizi tüm ülkemize uzatmaya devam edeceğiz. Salgın nedeniyle yurtdışındaki kardeşlerimize bu yıl gidemeyeceğiz ancak gönlümüz onlarla olmaya devam edecek. Çalıştığımız partner kuruluşlarınca Balkanlar’dan Asya’ya, Afrika’dan Orta Doğu’ya birçok ülkeye desteklerimiz sürecek.

 

Yardım kampanyalarımıza sizler de destek olabilir, bağışlarınızla Ramazanda bir çok mazlumu sevindirebilirsiniz. Bankaların internet sitelerinden, web sitemizden bağış yapabileceğiniz gibi 0212 414 6060 nolu çağrı merkezimizden de bağışta bulunabilirsiniz. Aynı zamanda DESTEK yazıp 5560’a 1 SMS göndererek 10 TL bağışlayabilirsiniz.

 

 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.