Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti
2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! “3. İyilik Okulu Ödülleri” sahiplerini buluyor… AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği “İYİLİĞİN FOTOĞRAFI SANATLA BULUŞUYOR” HABER ARŞİVİ

Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti

18-05-2018
Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti


Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu’nun nihai çalışması olan Savaş Göç Yoksulluk Çalıştay’ı 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü yapıldı.


Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversite ile işbirliği çerçevesinde organize ettiğimiz Çalıştay’da, savaş ve buna bağlı olarak gerçekleşen göçler ve göç sonucunda ortaya çıkan yoksulluk ele alındı. Eğitim, Sağlık, İstihdam, Sivil Toplum Kuruluşları, Yerel Yönetimler ve Öncelikli Toplumsal Gruplar ve Uyum masası olmak üzere 6 oturumda gerçekleşen Çalıştay’da konuşan Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet CENGİZ, başta tüm katılımcılara, üniversite yönetimine, organizasyonda yer alan tüm paydaşlara ve misafirlere teşekkür etti.

 


 

Derneğimizin bir sosyal sorumluluk ilkesi olarak bu tür faaliyetlere devam edeceğini belirten CENGİZ, “Sempozyum ve Çalıştayımız’ı kitap haline getirerek tüm katılımcılara, üniversite ve resmi kurum kütüphanelerine ve ilgili tüm öğrencilerimize kalıcı hale getireceğiz. Ve buna benzer faaliyetlerimize her yıl devam edeceğiz.” dedi.  


 

Akademik dünyadan hocalar, konunun ilgilisi katılımcılar, saha tecrübesi bulunan STKlar, yerel yönetim temsilcileri ve işveren kesiminden konuklarlaYenikapı Mevlevihanesi’nde saat 10:00’da başlayan çalıştay, kapanış sunumuyla beraber 17:00’de sona erdi.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.