Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti | Deniz Feneri Derneği
Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti

Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti

18-05-2018
Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti


Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu’nun nihai çalışması olan Savaş Göç Yoksulluk Çalıştay’ı 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü yapıldı.


Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversite ile işbirliği çerçevesinde organize ettiğimiz Çalıştay’da, savaş ve buna bağlı olarak gerçekleşen göçler ve göç sonucunda ortaya çıkan yoksulluk ele alındı. Eğitim, Sağlık, İstihdam, Sivil Toplum Kuruluşları, Yerel Yönetimler ve Öncelikli Toplumsal Gruplar ve Uyum masası olmak üzere 6 oturumda gerçekleşen Çalıştay’da konuşan Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet CENGİZ, başta tüm katılımcılara, üniversite yönetimine, organizasyonda yer alan tüm paydaşlara ve misafirlere teşekkür etti.

 


 

Derneğimizin bir sosyal sorumluluk ilkesi olarak bu tür faaliyetlere devam edeceğini belirten CENGİZ, “Sempozyum ve Çalıştayımız’ı kitap haline getirerek tüm katılımcılara, üniversite ve resmi kurum kütüphanelerine ve ilgili tüm öğrencilerimize kalıcı hale getireceğiz. Ve buna benzer faaliyetlerimize her yıl devam edeceğiz.” dedi.  


 

Akademik dünyadan hocalar, konunun ilgilisi katılımcılar, saha tecrübesi bulunan STKlar, yerel yönetim temsilcileri ve işveren kesiminden konuklarlaYenikapı Mevlevihanesi’nde saat 10:00’da başlayan çalıştay, kapanış sunumuyla beraber 17:00’de sona erdi.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.