HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Şehit Ailelerine Plaketleri Takdim Edildi

Şehit Ailelerine Plaketleri Takdim Edildi

11-09-2021

Deniz Feneri Derneği, Afrika Müslümanları için “1000 Şehidimiz Adına 1000 Su Kuyusu” adını verilen projeyi uygulamaya devam ediyor.

Şehit Ailelerine Plaketleri Takdim Edildi

Deniz Feneri Derneği, vatan güvenliği için canlarını hiç düşünmeden feda eden aziz şehitlerin isimlerini binlerce km uzakta susuzluk çeken Afrika Müslümanlarına su kuyuları açarak şehitlere ve onların ailelerine olan vefa borcunu ödemek ve dualara vesile olmak amacıyla İçişleri Bakanlığı ile ortaklaşa yürütülen “1000 Şehidimiz Adına 1000 Su Kuyusu” adını verilen projeyi uygulamaya devam ediyor.

 

Bugüne kadar 348 kuyunun açılışını gerçekleştiren Derneğimiz projenin tamamı olan 1000 kuyu sayısını yıl sonuna kadar tamamlamayı hedefliyor.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla start verilen projede şehitlerimizin anısına hazırlanan kuyu görselleri ve plaketleri için İzmir Valiliği’nde tören düzenlendi.

 

Aralarında Fethi Sekin’in eşinin de bulunduğu 15 şehit ailesine Afrika ülkelerinde açılan kuyuların resimlerinin bulunduğu hatıra kataloğu ve plaketler İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, tarafından takdim edildi.

 

Törene Deniz Feneri Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz katılırken konuşmalar esnasında duygu dolu anlar yaşandı.

 

Şehit yakınları evlatlarının ve eşlerinin isimlerini binlerce kilometre uzakta suya hasret yüreklerin dualarında olmasından memnun olduklarını ifade ettiler.

 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.