Siirt Geçici Giyim Mağazası Açıldı

20-12-2023

Deniz Feneri Derneği tarafından Siirt Geçici Giyim Mağazası açıldı. Mağazadan 2 bin aile 10.000 ferdin faydalanması planlanıyor.

Derneğimiz tarafından Siirt’te büyük bir coşkuyla açılan mağazamız, ihtiyaç sahibi 10.000 kişinin giyim ihtiyacını karşılayacak. Bununla birlikte çocuklar için hazırlanan “İyi ki Varsınız Çocuklar” hediye paketi yavrularımıza teslim edilecek. 700 aileye gıda yardımı ve temizlik yardımı teslim edilmesi planlanıyor.

Pantolon, gömlek, ceket, kazak, etek, hırka, mont, ve ayakkabıya kadar tüm yaş grubuna göre kıyafetleri, ihtiyaç sahibi aileler kendi renklerine ve bedenlerine göre, seçerek ve beğenerek alabilecekler.

Açılış törenine Siirt Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, Deniz Feneri Genel Yönetim Vekili Recep Koçak, Siirt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tekin Şahin, Siirt Hava Limanı Müdürü Osman Aysu, İstanbul'dan gelen iş insanları Mehmet Sait Aksu, Nezir Erten, Deniz Feneri Derneği Siirt Gönüllüsü Murat Acır, Kızılay İl Başkanı Nihat Altunç, Siyasi Parti, STK’lar ve vatandaşlar katıldı.

Siirt Valisi Dr. Kemal Kızılkaya açılış konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Ecdadımız, insanı yaşat ki devlet yaşasın diyerek birbirimizin hayatını kolaylaştırmak adına birçok sosyal müesseseler, birçok sosyal faaliyetlerde bulunmuşlar. Hayatın getirdiği bu zorlukları birlikte omuzlamak için yapılan bugünkü Deniz Feneri Derneği’nin bu çabasını her türlü takdirin üzerinde görüyorum. Rabbim bütün emeği geçenleri hem bu dünyadan hem ahirette yaptıkları hayırları karşılarına getirsin diyor, hepinize hürmetlerimi sunuyorum.”

Deniz Feneri Derneği Genel Yönetim Vekili Recep Koçak Beyefendi konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Geçici Giyim Mağazalarımıza yenisi ekliyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Açılan mağazamızdan binlerce vatandaşımız faydalanacak. Mağazamızdan ihtiyaç sahiplerine giyim, gıda ve temizlik gibi çeşitli yardımlar ulaştırılacak. Siirt mağazamızı kalıcı hale getirmek için çalışmalarımız sürüyor. Açılışımıza katılan Siirt Valisi Dr. Kemal Kızılkaya’ya, mağaza açılışında büyük emeği olan Deniz Feneri Derneği Siirt Gönüllüsü Murat Acır’a ve tüm katılımcılara çok teşekkür ediyoruz.”

Sizler de “Geçici Giyim Mağazalarımızın” mağaza giderlerine destek olmak için dilediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam