Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Somali'de Kur'an-ı Kerim Dağıtımı
Eylül 2018 Faaliyetlerimiz Ramazan Abi 24TV'de Dualarımız da Yardımlarımız da Endonezya İçin Somali'de Kur'an-ı Kerim Dağıtımı Tanzanya'da Katarakt Ameliyatı 2018 Kurban Gönüllüleri Teşekkür Toplantısı 51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Somali'de Kur'an-ı Kerim Dağıtımı

02-10-2018

Somali, Mogadishu'da 1000 adet Kur'an-ı Kerim dağıtımı geçekleştirildi.

Somali'de Kur'an-ı Kerim Dağıtımı

Kur’an-ı Kerim bir Müslüman için yemek gibi, giyinmek gibi en temel ihtiyaçtır. Bizler hayatımızın merkezine o yüce kelamı yerleştirerek yaşarız. O yüzden hediyelerin en güzeli de yüzyıllardır Kur’an olmuştur.

 

Deniz Feneri Derneği olarak kurulduğumuz günden beri bizden gıda, giyim, barınma vb yardım talebinde bulunanlara yetişmeye çalıştık ancak Kur’an isteyen kişilere, ülkelere ise bir başka ilgi gösterdik, onların bu talebine adeta koşarcasına cevap verdik.

 

Özellikle Afrika gibi yoksulluğun hüküm sürdüğü ülkelerde, “bize okumak-öğrenmek için önce Kur’an getirin” diyenlere rastladık. Çalı medreselerde, ağaç kabuklarına, buldukları tahta parçalarına kömürleri kalem yapıp dinini imanını kitabını buradan öğrenmeye çalışan kara yüzlü ak gözlü pak kalpli çocukları, sahabe gayretindeki öğretmenleri görüp kayıtsız kalamazdık. Bu durum bizi etkilediği kadar gayretlendirdi de. Gerek kendi imkanlarımızla gerekse de bağışçılarımızdan gelen ayni-nakdi yardımlarla bu kardeşlerimize elifba, Kur’an-ı Kerim, Mushaf götürerek onların “manevi açlıklarını” dindirmeye çalıştık. Çünkü biliriz ki Kuran öğrenen kadar öğrenmeye vesile olan da hayırlara erişecektir.

 

İşte bu çalışmalarımızdan biri de eylül ayında yaptığımız Somali’ye Kur’an-ı Kerim Kampanyası idi. Bağışçılarımızın büyük teveccühü ile karşılanan projemizi tamamlayıp hemen güzel insanlar ülkesi Somali’ye ulaştık. İlk etapta başkent Mogadishu’da 1000 Kur’an dağıttık ve okumaya, öğrenmeye aç yavrularımızın sevincine ortak olduk.

 

Bağışçılarımıza ve bu güzel çalışmaya vesile olan herkese minnettarız. 

Somali Kur'an-ı Kerim Dağıtımı 2018
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.