Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir
Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı 15 Temmuz Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir

24-04-2018

Sivil toplum hizmeti veren kuruluşların, istihdamda ehliyet ve liyakate önem vererek, işin ehline verilmesini ihmal etmemeleri gerektiğini aktardı. 

STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir

TGTV STK Akademi, bugün "Gönüllü Teşekküllerin Kurumsal Özellikleri ve İnsan Kaynakları" konusunu gündeme aldı. Deniz Feneri Derneği Yönetim Vekili Recep Koçak, katılımcılara önemli mesajlar verdi.

 

Etkin bir denetim sisteminin yanında, etkili bir teşvik sisteminin de kurulmasının STK'larımızın insan kaynaklarını verimli hale getireceğine dikkat çeken Koçak, STK'larımızın kendilerine teslim edilen emanetleri yerine ulaştırmak için özel sektör kuruluşları gibi hızlı karar alabilecek örgütlenmeye sahip olmalarının elzem olduğu tespitinde bulundu.


STK'larımızın, işgören seçiminde ağır sorumluluğu yüklenebilecek, hassas mesuliyet bilincine sahip kişileri öncelemesi gerektiğini söyleyen Koçak, STK'larımızın, çalışanlarının kendilerini geliştirmelerine imkan sağlamaları gerektiğine değindi.


Etkili sivil toplum hizmetleri için STK'larımızın hakkıyla ve vaktiyle iş görmeleri gerektiğini ifade eden Koçak, ​"Abdullah İbni Ömer radıyallahu anh'den rivayet edildiğine göre, "ben Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem'i şöyle buyururken dinledim" demiştir:


" İnsanlar, aralarında soylu ve binmeye elverişli bir tek deve bulmakta güçlük çekeceğin yüz deve (lik sürü) ye benzer." hadisiyle, uzun yolculukta kullanılmaya elverişli, güçlü ve seçkin deve nasıl % 1 ise, aynı şekilde üzerine aldığı sorumluluğu yerine getiren insanların da az olduğunu hatırlatarak, sunumunu nihayete erdirdi.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.