Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir

STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir

24-04-2018

Sivil toplum hizmeti veren kuruluşların, istihdamda ehliyet ve liyakate önem vererek, işin ehline verilmesini ihmal etmemeleri gerektiğini aktardı. 

STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir

TGTV STK Akademi, bugün "Gönüllü Teşekküllerin Kurumsal Özellikleri ve İnsan Kaynakları" konusunu gündeme aldı. Deniz Feneri Derneği Yönetim Vekili Recep Koçak, katılımcılara önemli mesajlar verdi.

 

Etkin bir denetim sisteminin yanında, etkili bir teşvik sisteminin de kurulmasının STK'larımızın insan kaynaklarını verimli hale getireceğine dikkat çeken Koçak, STK'larımızın kendilerine teslim edilen emanetleri yerine ulaştırmak için özel sektör kuruluşları gibi hızlı karar alabilecek örgütlenmeye sahip olmalarının elzem olduğu tespitinde bulundu.


STK'larımızın, işgören seçiminde ağır sorumluluğu yüklenebilecek, hassas mesuliyet bilincine sahip kişileri öncelemesi gerektiğini söyleyen Koçak, STK'larımızın, çalışanlarının kendilerini geliştirmelerine imkan sağlamaları gerektiğine değindi.


Etkili sivil toplum hizmetleri için STK'larımızın hakkıyla ve vaktiyle iş görmeleri gerektiğini ifade eden Koçak, ​"Abdullah İbni Ömer radıyallahu anh'den rivayet edildiğine göre, "ben Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem'i şöyle buyururken dinledim" demiştir:


" İnsanlar, aralarında soylu ve binmeye elverişli bir tek deve bulmakta güçlük çekeceğin yüz deve (lik sürü) ye benzer." hadisiyle, uzun yolculukta kullanılmaya elverişli, güçlü ve seçkin deve nasıl % 1 ise, aynı şekilde üzerine aldığı sorumluluğu yerine getiren insanların da az olduğunu hatırlatarak, sunumunu nihayete erdirdi.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.