HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Susuz Topraklar İçin Yazdılar

Susuz Topraklar İçin Yazdılar

13-06-2019

Zonguldak Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız AİHL'nin hayırsever öğrencileri Burundi'de su kuyusu açmak üzere yola çıktılar. 

Susuz Topraklar İçin Yazdılar

Zonguldak'ta, öğrencilerin yazdığı öykülerden hazırlanan "Mim'in Kalbi" isimli kitabın satışından elde edilen gelir Afrika'da su kuyusu açılması için bağışlandı.

 

Zonguldak Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde eğitim gören öğrenciler, okul müdürü ve öğretmenlerinin destekleriyle Afrika'da su kuyusu açılması için "Bir Eserin Olsun" projesini hazırladı. Proje koordinatörlüğünü yapan okul öğretmenlerinden Yıldız Kelez ve Murat Demirtaş'ın öncülüğünde Türkçe, yazarlık ve yazma becerileri dersi kapsamında yedinci ve sekizinci sınıf öğrencilerinin 5 ayda yazdığı yaklaşık 500 öykü arasından seçilen 13 hikaye "Mim'in Kalbi" adlı kitapta toplandı.

 

Öğrencilerin adalet, merhamet gibi değerleri kaleme aldığı hikayelerden oluşan kitabın satışından elde edilen 11 bin 550 lira ise okul müdürü Adnan Karakurluk Hocamız eliyle derneğimize bağışlandı. Bu bağışlarla Burundi'de bir su kuyusu açılacak ve öğrenci kardeşlerimizin bu dünyada hem kitapları hem de bi su kuyuları olacak. 

 

Kitabın 13 hikayeden oluştuğunu belirten Karakurluk, "Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz bu kitaptan elde edilen gelirle 'Afrika'da su kuyusu açalım.' dediler. Kitabımızın tanıtımını yaptık. Elde edilen gelirle bu kuyumuzu açacağız. Öğrencilerimizin bu dünyada hem kitapları hem de su kuyuları olacak." dedi.

 

Projede emeği geçen başta öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz olmak üzere, kitabı satın alarak bu hayırlı işe sahip çıkan tüm bağışçılarımıza yüreği serinleyen Burundili kardeşlerimiz adına teşekkür ederiz. 

 

Öğrencilerin bu gayretleri ulusal ve yerel basına da konu oldu.

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.