HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Ulus Giyim Mağazamızda İhtiyaç Sahipleri Giydirilmeye Devam Ediyor

Ulus Giyim Mağazamızda İhtiyaç Sahipleri Giydirilmeye Devam Ediyor

06-12-2021

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi, Ulus Giyim Mağazası ile 2003 yılında açılışının yapıldığı günden beri ihtiyaç sahibi ailelere giysi yardımında bulunmaya devam ediyor.

Ulus Giyim Mağazamızda İhtiyaç Sahipleri Giydirilmeye Devam Ediyor

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi, Ulus Giyim Mağazası ile 2003 yılında açılışının yapıldığı günden beri ihtiyaç sahibi ailelere giysi yardımında bulunmaya devam ediyor.

 

Ulus Giyim Mağazası, 18 yıldır yüz bini aşkın ihtiyaç sahibi aileye giyim desteği sağladı. Yalnızca 2021 yılının başından bu yana 11.268 aileden toplamda 40.992 ferdin giysi ihtiyaçları giderildi.

 

Günde ortalama 60 aileden yaklaşık 250 ferdin giysi ihtiyacını karşılayan mağazamızdaki ürünler her mevsim ihtiyaca göre yenileniyor. Bu sayede ihtiyaç sahipleri acil giyim ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Her ihtiyaç sahibi aile yılda iki sefer mağazamızda ağırlanıyor ve en az beş kalem olmak üzere yazlık-kışlık giysilerini temin edebiliyor.

 

Mağazamıza çağırılmadan önce sosyal incelemeleri yapılan ailelerimiz, ihtiyaç sahibi oldukları alandaki eksikleri karşılanmak üzere sistemimize kaydediliyor. Ailemizin gıda, temizlik malzemesi, eşya v.b ihtiyaçlarıyla beraber giysi yardımına da ihtiyacı varsa giyim mağazamızda ağırlanmak üzere sıraya alınıyor. Kısa bir süre içerisinde de mağazamıza davet ediliyor. Mağazamızda ağırlanan ihtiyaç sahipleri, dışarıda bir mağazada alışveriş yapar gibi deneyerek ve seçerek kendi zevklerince beğendikleri elbiseleri alıyorlar.

 

Deniz Feneri Derneği Ulus Giyim Mağazası Sorumlusu İbrahim Demirci Bey, mağazamızda gerçekleştirilen yardım çalışmalarına dair duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti:

 

“Ankara Ulus Giyim Mağazamıza günlük davet ettiğimiz ihtiyaç sahibi her bir ailemizin farklı farklı hikayelerinin olması ve giyim mağazamızın içerisine girdiklerinde normal bir mağazada raflardan alışveriş yapar gibi seçerek ve deneyerek almaları, beğendikleri elbiseleri bankoya çıkış yapmak için getirdiklerinde yüzlerindeki tebessüm ve teşekkür ederek ayrılmaları, ‘Hayırlı olsun, güle güle kullanın.’ diyerek uğurlamamız, mağazamıza gelen ailelerimizin mahcup olmadan bu hazzı tatmaları ve onların mutlu bir şekilde ayrılmaları bizlere huzur veriyor.”

 

Geçici Giyim Mağazalarımıza destek vermek için; 1 mont, 1 kazak, 1 bot ve 1 pantolondan oluşan “Giyim Setimiz”i bir ihtiyaç sahibine ulaştırabilmek adına 200 TL bağış yapabilir veya SMS ile 5560’a GİYİM yazıp göndererek 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.