Uygulamalı İyilik Yarışması Sonuçlandı! | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Uygulamalı İyilik Yarışması Sonuçlandı!

Uygulamalı İyilik Yarışması Sonuçlandı!

01-04-2019

4. Uygulamalı İyilik Yarışması'na birbirinden güzel yüzlerce iyilik projesiyle katılan gençler, 70.342 kişinin yararlandığı 1.523.545 TL değerinde binbir çeşit iyilik yaptılar!

Uygulamalı İyilik Yarışması Sonuçlandı!

 

4. Uygulamalı İyilik Yarışmasına birbirinden güzel yüzlerce iyilik projesiyle katılan gençler, 70.342 kişinin yararlandığı 1.523.545 TL değerinde binbir çeşit iyilik yaptılar!

 

Dereceye giren okulların ödülleri, önümüzdeki günlerde yapılacak 4. İyilik Okulu Ödülleri töreninde sahiplerine takdim edilecek.

 

Deniz Feneri Derneği tarafından düzenlenen ve ÖNDER-İmam Hatipliler Derneği Derneği, MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü iş birliğiyle Türkiye’deki tüm İmam Hatip Ortaokulları ve Anadolu İmam Hatip Liseleri ve Özel Liselerde başarıyla uygulanan “Anadolu İmam Hatip Liseleri Uygulamalı İyilik Proje Yarışması” ile, “Özel liseler uygulamalı iyilik yarışması” sonuçlandı.

 

Projelerin son kabul tarihi olan 1 Mart’tan sonra, projeleri değerlendirme sürecinde, Şartname’de ilan edilen kuruluş temsilcilerinden oluşan “Seçici Kurul”, hepsi birbirinden güzel ve iddialı yüzlerce farklı iyilik projesi içerisinden en iyilerini belirleyip dereceye sokmak için, çok yoğun bir çaba gösterdi.

 

Deniz Feneri Derneği’nin okullarda başarıyla yürüttüğü ”İyilik Okulu” Projesinin bir parçası olarak bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen “uygulamalı iyilik yarışması” sürecinde okullardan ve öğrencilerden alınan olumlu tepkiler, yüreği iyilik dolu öğrencilerimizin projeyi fırsat bilerek, sosyal sorumluluk kuşağını kuşanıp iyilik adına harekete geçmeleri ve adeta birbiriyle yarışarak gönderdikleri yüzlerce uygulanmış iyilik projesi, mutluluk verici olarak projenin amacına ulaştığının bir göstergesi olarak değerlendirilmiştir.

 

Seçici Kurul’un yaptığı değerlendirmeler sonucunda ödüle layık görülen projelere bakıldığında, bazı projelerin, bir nevi “uygulamalı değerler eğitimi modeli” olarak önümüzdeki dönemlerde diğer okullarda da “örnek proje” şeklinde uygulanabileceği düşüncesine ulaşmak bizi bir kat daha sevindirmiştir.

Amacımız uygulamalı iyilik projesi yarışmasının, ülkemizdeki MEB’e bağlı okullarımızda uygulanmasıyla ortaya çıkacak “iyilik iklimi”ne dolayısıyla da iyiliğin yaygınlaşmasına katkı vermektir.

 

Dereceye giren projeler ve okulların ödülleri, önümüzdeki günlerde Ankara’da MEB Şura Salonu'nda protokol, MEB yetkilileri, dereceye giren projelerin öğrencileri, danışman öğretmenler, ilgili okulların yetkilileri, halkımız ve medya temsilcilerinin katılımıyla yapılacak ödül töreninde sahiplerine takdim edilecektir.

 

Seçici Kurul’un büyük bir titizlikle yaptığı değerlendirme sonunda ödüle layık görülen ve derecelendirmenin ödül töreninde açıklanacağı projelerin isimleri ve okulları alfabetik (proje ismine göre) olarak şu şekilde belirlenmiştir:

 

İMAM HATİP ORTAOKULLARI

 • Ellerimiz İyiliğe Gönüllerimiz Kardeşliğe Ortak Oldu– ADNAN MENDERES İMAM HATİP ORTAOKULU/PURSAKLAR / ANKARA
 • Her İyilik Bir Sadakadır– KADILI CUMHURİYET İMAM HATİP ORTAOKULU/SARIKAYA/YOZGAT
 • Puslu Gözüme Işık Ol Mutluluğuma Şahit Ol- MUHAMMED HAMDİ YAZIR İMAM HATİP ORTAOKULU/ SELÇUKLU/KONYA
 • Tam Anlamıyla Kardeşiz– KARACASU İMAM HATİP ORTAOKULU/KARACASU/AYDIN

 

ANADOLU İMAM HATİP LİSELERİ

 • Annesinin Kaderini Omuzlayan Miniklere İyilik– MEHMET AKİF ERSOY ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ/SULTANGAZİ/İSTANBUL
 • Görme Engelliler İçin Dokunsal Eğitim Materyalleri ve Haritalar- ŞEHİT FATİH KALU KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ /YUNUSEMRE/MANİSA
 • İlmek İlmek Destek– BULANCAK ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ/BULANCAK/GİRESUN
 • İyilik Benim Elimde– ADAPAZARI ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ / ADAPAZARI / SAKARYA

 

ÖZEL LİSELER

 • Bir Çocuk Güldü Mü Dünya Güler! – ÖZEL YENİ NEFES ANADOLU LİSESİ/KEÇİÖREN/ ANKARA
 • Kuran Kardeşliği– ÖZEL MURADİYE ERKEK LİSESİ/ALTINDAĞ/ANKARA
 • Narenciyemi paylaşıyorum – ÖZEL ŞİŞECAM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ/AKDENİZ/MERSİN
 • 7’den 77’ye İyilik Yumağı – ASFA ANKARA FERDA ANADOLU LİSESİ/ETİMESGUT/ANKARA

 

Geçtiğimiz yılki törenden kareler:

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.