Uygulamalı İyilik Yarışmasının 5.'si Başlıyor | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Uygulamalı İyilik Yarışmasının 5.'si Başlıyor

Uygulamalı İyilik Yarışmasının 5.'si Başlıyor

29-11-2019

MEB ile Deniz Feneri Derneği arasında 14.11.2020 tarihinde “İyilik Okulu İş Birliği Protokolü” yenilendi. 

Uygulamalı İyilik Yarışmasının 5.'si Başlıyor

MEB ile Deniz Feneri Derneği arasında 14.11.2019 tarihinde “İyilik Okulu İş Birliği Protokolü” imzalandı. MEB Orta Öğretim Genel Müdürlüğü, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne bağlı ortaokul ve liseler ile Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı, halk eğitimi merkezleri/olgunlaşma enstitüleri ve açık öğretim kurumlarındaki kursları/okulları kapsayan protokol, öğrencilerde, okullarda ve toplumda iyilik ve insani değerlere ait hassasiyetleri artırmayı; toplumsal dokunun güçlendirilmesini hedefliyor.  

Milli Eğitim Bakanlığı ile iş birliği çerçevesinde hayata geçirdiğimiz “iyilik okulu” projesi ve bu projeyle bağlantılı olarak 4 yıldır okullarda yürüttüğümüz “Uygulamalı İyilik Projesi Yarışması” ile Türkiye’nin dört bir yanında okuyan gençlerimizi iyilikte yarışmaya davet ediyoruz.

 

Uygulamalı İyilik Yarışması 5. yılında

Öğrencilerin içinde yaşadığı topluma, ülkesine ve yaşadığı dünyaya daha duyarlı, toplumsal ve sosyal sorumluluk bilincine sahip gençler olarak yetişmelerine katkı vermek amacıyla hayata geçirilen  “Okullarımız İyilikte Yarışıyor Uygulamalı İyilik Projesi Yarışması” 2019-2020 eğitim öğretim yılında 5. kez uygulanacak.

 

Haydi Gençler İyiliğe! Haydi Hayat Boyu İyiliğe!

“İyilik Düşün İyilik Yap!” sloganıyla öğrencileri/kursiyerleri iyilik düşünmeye davet eden ve “Haydi Gençler İyiliğe!” “Haydi Hayat Boyu İyiliğe” sloganıyla da öğrencileri/ kursiyerleri iyilik için harekete geçmeye çağıran Deniz Feneri Derneği, proje kapsamındaki Türkiye’deki bütün okullara/kurumlara projeyi tanıtıcı afiş ve broşürler gönderdi.

 

Projenin amacı

Öğrencilere/kursiyerlere iyilik, yardımlaşma, dayanışma, paylaşma ve iyilikte yarışma kavramlarının tanıtmak ve sevdirmek.

 

Projenin özeti

Gerçekleştirilecek iyilik projelerinin değerlendirilmesi sonucu, dereceye giren projelerin okulları/kurumları da aynı derece ile “Yılın İyilik Okulu”ve“Yılın İyilik Merkezi” unvanı ile ödüllendirilecek. Öğrencilere ise para ve kitap ödülü verilecek.

 

Kimler katılabilecek?

İmam hatip ortaokulu, özel ortaokul, Anadolu imam hatip lisesi, Anadolu lisesi, fen lisesi, sosyal bilimler lisesi, güzel sanatlar lisesi, spor lisesi, mesleki ve teknik Anadolu lisesi, mesleki ve teknik eğitim merkezi, çok programlı Anadolu lisesi, mesleki eğitim merkezi, halk eğitimi merkezi/olgunlaşma enstitüsüne bağlı kurslar ile açık öğretim kurumlarına bağlı  öğrenciler/kursiyerler 3’er kişilik proje ekiplerioluşturarak, yarışmaya katılabilecekler.

 

Yarışma materyallerine nasıl ulaşılacak?

Yarışmayla ilgili şartname, broşür, afiş gibi her türlü materyale ise www.iyilikokulu.org ve www.iyilikokuluodulleri.com adreslerinden ulaşmak mümkün olacak.

 

Son başvuru tarihi

08 Mayıs 2020 Cuma saat:17:00

 

Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Ödüle layık görülen projeler alfabetik olarak www.ogm.meb.gov.tr; www.dogm.meb.gov.tr; www.megm.meb.gov.tr; www.ookgm.meb.gov.tr; www.hbogm.meb.gov.tr;  www.denizfeneri.org.tr; www.iyilikokulu.org; www.iyilikokuluodülleri.com adreslerinde ilan edilecektir.

Derecelendirmeler ise ödül töreninde açıklanacaktır.

 

ÖDÜLLER

Ortaokullar

  • Birincilik Ödülü:7.500 TL
  • İkincilik Ödülü: 6.000 TL
  • Üçüncülük Ödülü: 4.500 TL
  • Teşvik Ödülü: Tablet+ kültür kitap seti
  • Çoklu Katılım Ödülü: Tablet + kültür kitap seti

 

Liseler/Halk Eğitimi Merkezleri/Olgunlaşma Enstitüleri/Açık Öğretim Kurumları

  • Birincilik Ödülü: 9.000 TL
  • İkincilik Ödülü: 7.500 TL
  • Üçüncülük Ödülü: 6.000 TL
  • Teşvik Ödülü: Tablet + kültür kitap seti
  • Çoklu Katılım Ödülü: Tablet + kültür kitap seti
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.