Haberler

Yardım Tırı Bosnalı Öğrenciler İçin Yola Çıktı

18-09-2023

Bayrampaşa Belediye ve Deniz Feneri Derneği olarak yürüttüğümüz ortak çalışma sonucunda Bosnalı öğrenciler için hazırlanan yardım tırı İstanbul Genel Merkezimizde düzenlenen törenle uğurlandı.

Yeni eğitim öğretim yılında yetim ve yardıma muhtaç olan Bosnalı çocuklar için yola çıkan yardım tırı yüzlerce öğrencinin yüzünü güldürecek.

Uğurlama töreninde konuşma yapan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner şu ifadeleri kullandı:

“Balkan coğrafyası bizim için çok önemli. Türkiye olarak oradaki kardeşlerimizi bugüne kadar yalnız bırakmadık, bundan sonra da bırakmayacağız. Deniz Feneri ile birlikte yardım tırımızı Bosna-Hersek’e gönderdik. Tırda oradaki yetimlerimiz ve öğrencilerimiz için gerekli olan her şey var. Biliyorsunuz, Türkiye Cumhuriyeti, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, yardıma ihtiyaç duyan bütün ülkelere maddi ve manevi her türlü desteği veriyor.”

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Mehmet Cengiz törende yaptığı konuşmada Libya ve Fas’ta yaşanan felaketlere ve Derneğimizin bu bölgelerdeki çalışmalarına değindi. Yardıma ihtiyaç duyulan her ülkede var olmak için elimizden geleni yaptığımızı, bu amaç için durmadan çalıştığımızı ifade eden Mehmet Cengiz, Bosna Hersek için atılan bu adımda yer almanın mutluğunu da ifadelerine ekledi.

Bosna Hersek için yola çıkan yardım tırı içerisinde 50.000 parça tekstil malzemesi, Bosnalı yetim öğrenciler için 400 tablet, 400 adet tam donanımlı kırtasiye seti, çanta ve birçok oyuncak yer alıyor.

Toplam