Haberler

Yemen İçin Yardım Çağrısı

05-11-2018

Yemen’de büyük bir kıtlık tehlikesi olduğunu dile getiren BM Sorumlu Sekreter Yardımcısı Mark Lowcock durumun giderek kötüleştiği hakkında BM Güvenlik Konseyi'ni bilgilendirdi.

BM, Yemen’de 14 milyon insanın açlıkla mücadele ettiğini açıkladı. Savaş sürmesine rağmen, uluslararası gündemde "Yemen’deki Kriz" yeterince dile getirilmiyor. Yemen’de büyük bir kıtlık tehlikesi olduğunu dile getiren BM Sorumlu Sekreter Yardımcısı Mark Lowcock durumun giderek kötüleştiği hakkında BM Güvenlik Konseyi'ni bilgilendirdi.

Yemen'de Husiler ile Suudi Arabistan ve diğer koalisyon güçleri arasında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle 3 yılda binlerce kişi yaşamını yitirdi. Lowcock kıtlık tehlikesi ile mücadelenin imkansızlığını “ülkeyi saran bir kıtlık tehlikesi” diye özetledi. 14 milyon insanın hayatının tehlikede olduğunu ve acil olarak ateşkesin yapılması gerektiğini bildirdi.

Yetersiz beslenme ve hijyen eksikliği, kolera ve salgın hastalıklara ortam hazırlayarak çocuk ve yetişkinlerin ölümüne yol açıyor. Başta gıda olmak üzere, temiz suya ulaşım, tıbbi malzeme ihtiyacı olan kardeşlerimize el uzatmayı insani bir borç olarak yerine getirmeliyiz.

Deniz Feneri Derneği olarak Müslüman kardeşlerimize destek olmak için kısa bir süre sonra ekibimiz yardımlarınızı Yemen'e ulaştıracaktır. Yardım için sayfanın üstündeki bağış kısmından veya 5560'a "ACİL" yazıp SMS göndererek 10TL bağışta bulunabilirsiniz.

Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.v.) dediği gibi "İnsanlara merhamet etmeyene Allah da merhamet etmez. (Buhârî, Tevhîd, 2)" hadisini şiar edinerek Allah'ın merhametine nail olmak için desteklerimizi esirgemeyelim.

Toplam