Haberler

Yeni Eğitim Öğretim Yılı İstanbul Şubemiz'de Şenlikle Karşılandı

19-09-2023

Yeni Eğitim Öğretim yılında öğrencilere kırtasiye setleri ve tabletler dağıtıldı. Şenlik havasında bir gün geçiren öğrenciler büyük bir mutluluk yaşadı.

Deniz Feneri Derneği olarak eğitim alanındaki çalışmalarımız yılın her döneminde hız kesmeden sürdürülüyor. Yeni okul döneminin başlamasıyla birlikte Deniz Feneri Derneği İstanbul Şubesi, hazırlanan kırtasiye setleri ve tablet bilgisayarları büyük bir şenlikle öğrencilere ulaştırdı.

Organizasyonda pamuk şeker, patlamış mısır gibi çeşitli ikramlar verildi. Birbirinden güzel birçok etkinliğin gerçekleştirildiği organizasyonda çocuklar doyasıya eğlendi, hoş vakit geçirdi.

İstanbul’da yaşayan 150 ihtiyaç sahibi ve yetim öğrencimize çantadan kaleme, defterden silgiye birçok kırtasiye malzemesi ve tablet bilgisayar dağıtımı gerçekleştirildi. Yönetim kurulumuz ve gönüllülerimizin de yer aldığı organizasyon şenlik havasında geçti.

Deniz Feneri Derneği İstanbul Şubesi Müdürü İsmail Selim Bey organizasyonla alakalı duygu ve düşüncelerini şu şekilde aktardı:

“Deniz Feneri Derneği İstanbul Şubesi olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da Kırtasiye Setleri Dağıtım Organizasyonumuzu gerçekleştirdik. Bu vesileyle yüzlerce ihtiyaç sahibi ve yetim öğrencimize kırtasiye seti ve tabletlerini hediye ettik. Bu anlamda bu malzemeleri öğrencilerimize ulaştırmamıza vesile olan değerli bağışçılarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Tablet hediyesiyle öğrencilerimiz ayrı bir mutluluk yaşadı. Bu vesileyle tablet hediye eden kıymetli bağışçımıza da yavrularımız adına şükranlarımızı sunuyorum. Hediye dağıtımımız bir şenlik havasında gerçekleşti. Öğrencilerimiz bolca eğlendikleri bir gün geçirdi. Rabbim bundan sonraki eğitim hayatlarında yavrularımıza zihin açıklığı versin. Deniz Feneri Derneğimizi destekleyen ve yardımını eksik etmeyen tüm bağışçı ve gönüllülerimize en içten şükranlarımızı sunuyoruz.”

Sizler de ihtiyaç sahibi öğrencilerimize eğitim hayatında destekte bulunmak isterseniz “Kırtasiye Yardımı” yapabilirsiniz.

Toplam