Haberler

Yetim Buluşmaları Kapsamında Ramazan Bingöl’ün Misafiriydik

04-06-2024

Deniz Feneri Derneği olarak düzenlediğimiz Yetim Buluşmalarının sonuncusunu Ramazan Bingöl Et Lokantasında gerçekleştirdik.

Derneğimiz yıllardır dünya genelinde milyonlarca yetime hamilik yapmak, ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıyor. Türkiye’de yaşayan binlerce yetim yavrumuzun her türlü masrafını karşılıyor, düzenlediğimiz yetim buluşmaları sayesinde hoş vakit geçirmelerini sağlıyoruz.

Derneğimizle gönül bağı olan Ramazan Bingöl Beyefendi 100 yetim yavrumuzu lokantasında misafir ederek eğlenceli anlar yaşamalarına vesile oldu. Ramazan Bingöl Et Lokantasında gerçekleşen etkinlikte yetim yavrularımız için orta oyunu, yüz boyama, tiyatro gibi etkinlikler düzenlendi. Etkinliğe katılan çocuklara bayram harçlığı ve İyi Ki Varsınız Çocuklar hediye paketi teslim edildi.

Deniz Feneri Derneği Genel Merkez Bağışçı İlişkileri Müdürü Hayrettin Akbaba Beyefendi, derneğimiz ve yetim yavrularımız adına hazırlanan teşekkür plaketini Ramazan Bingöl Beyefendiye takdim etti.

Deniz Feneri Derneği Genel Merkez Bağışçı İlişkileri Müdürü Hayrettin Akbaba Beyefendi gerçekleştirilen etkinlik ile alakalı duygu ve düşüncelerini şu şekilde aktardı:

“Yetimler, Allah ve Resulünün bizlere emanetidir. Onlar için yaptıklarımız, maddi manevi yardımlar bir lütuf, ihsan değil bilakis yetimlerin bizler üzerindeki haklarıdır. Bu nedenle bir yetimi büyütmek elinden tutmak sadece maddi anlamda değil manevi ihtiyaç anlamında da bir baba edasıyla yanında olmak boynumuzun borcudur. Nitekim Kur'an-ı Kerim birçok yerde yetimin hakkı ve statüsünden bahseder. Allah kendi rızasını kazanacağımız hayırlı işler ile bizleri meşgul eylesin.”

Sizler de bağışta bulunarak bir yetimin hayatını değiştirebilir, unutulmaz anlar yaşamalarına vesile olabilirsiniz.Toplam