HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Yetimler Kırtasiye Yardımıyla Güldü

Yetimler Kırtasiye Yardımıyla Güldü

11-09-2021

Deniz Feneri Derneği İstanbul Şubesi ve Eğitim-Bir-Sen 3,4 ve 6 No’lu şubeler tarafından düzenli olarak sürdürülen Mavi Kelebek Projesi kapsamında yetim öğrencilere kırtasiye yardımı yapıldı.

Yetimler Kırtasiye Yardımıyla Güldü

Deniz Feneri Derneği İstanbul Şubesi ve Eğitim-Bir-Sen 3, 4 ve 6 No’lu şubeler tarafından düzenli olarak sürdürülen Mavi Kelebek Projesi kapsamında yetim öğrencilere kırtasiye yardımı yapıldı.

 

Yetimlerin Yüzü Güldü

Mavi Kelebek projesiyle Türkiye´nin dört bir yanına eğitim yardımları ulaştırıyoruz. Bu kapsamda, Deniz Feneri Derneği İstanbul Şube’de kırtasiye setine kavuşan 168 yetimin yüzü güldü.

 

Proje kapsamında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan kırtasiye setinde; okul çantası, kurşun kalem, kırmızı kalem, makas, kalemtıraş, sulu, kuru veya pastel boya, silgi, A5 ve A4 boyutunda defterler, not defteri, resim defteri, kalemlik, matara ve cetvel bulunuyor.

 

Mavi Kelebek projesi Kırtasiye Yardım Dağıtımına katılan Deniz Feneri Derneği İstanbul Şube Koordinatörü Yusuf Baykal Bey şu ifadeleri kullandı:

 

Her öğretim yılı yeni bir başlangıçtır. Yapılan yardımlar neticesinde elinden tuttuğumuz evlatlarımızın, insan kaynağımızın nitelikli bir şekilde yetişmesine ve ülkemizin gelişmesine büyük katkı sunacağına olan inancımız bizim heyecanımızı ve sevincimizi tarifsiz kılmaktadır. Özellikle yavrularımızın çantaları aldıklarında yaşadıkları mutluluk bizleri derinden etkiliyor. Bu mutluluğu yirmi beş yıldır yaşıyor olmanın şükrü ve nice yirmi beş yıllar daha hayra vesile olabilme duasıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bizlerle beraber bu projede emek veren Eğitim-Bir-Sen 3,4 ve 6 No’lu Şube Başkanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

 

Eğitim-Bir-Sen 3 No’lu Şube Başkanı Erol Ermiş Bey ise şöyle konuştu:

Bugün burada Deniz Feneri Derneği'mizle hayırlı bir iş yapmanın onurunu yasıyoruz. Deniz Feneri Derneği'mize bizi Mavi Kelebek Projesi'ne dahil ettikleri, sizlere faydalı olma fırsatı verdikleri için teşekkür ediyoruz. Hem Eğitim-Bir-Sen hem Deniz Feneri Derneği kuruluşlarından bu yana insanlığın faydasına çalışan iki güzide kurumumuzdur. Bu yapıları kuranlardan Allah razı olsun. Sevgili Öğrenciler, Mavi Kelebek Projesi'yle size faydalı olabildiysek ne mutlu bize. Size verilen okul setlerini umarım beğenirsiniz, bu hediyeler inşallah çalışma azminizi artırır. Vatana, millete daha faydalı olma yolunda sizi daha fazla motive eder. Biz Deniz Feneri Derneği ve Eğitim-Bir-Sen olarak sizleri desteklemeye devam edeceğiz inşallah. Aldığınız hediyeleri güle güle kullanın. Yeni eğitim öğretim yılında hepinize sağlık ve başarı diliyoruz. Allah zihin açıklığı versin.

 

Bir öğrencinin okulda ihtiyaç duyacağı tüm malzemeleri kapsayan kırtasiye setini Deniz Feneri Derneği 225 TL karşılığında temin ve takdim ediyor. Yetim, yoksul ailelerin çocukları ve Anadolu’daki köy okullarında okuyan öğrencilerin imkansızlıktan dolayı derslerinden geri kalmaması adına başlatılan projeye bağışla devam ediyor.

 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.