Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ!
51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ!

14-05-2018

Deniz Feneri Derneği dün olduğu gibi bugün ve yarın da mazlum Filistin halkının yanında olacaktır.

ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ!ABD’nin, BM kararlarını hiçe sayarak ve tek başına aldığı, “Kudüs’ün İsrail’in başkenti ilan edilmesi” kararından destek alan, dünyada zulmün ve savaşın kaynağı İsrail, katliamlarına bir yenisi ekledi. Bugün, tamamen barışçıl amaçlarla ve sadece protesto için toplanmış sivil Filistin halkına yapılan askeri saldırı sonucu maalesef 63 Filistinli kardeşimiz şehit oldu. Yaralı sayısı 2000'i geçmiş durumda. 

 

BM’nin 1967 sınır kararını tanımadığı gibi, o günden bu zamana kadar her geçen gün yeni yerleşim birimleri açarak Filistin topraklarını bölgenin gerçek sahipleri olan Filistinliler’e dar eden katil İsrail, gücünü ve desteğini başta hamisi ABD ve AB’den almaktadır. Ne yazık ki dolaylı bir destek de olaylara ve katliamlara suskun kalan BM, insan hakları dernekleri, Arap Birliği, küresel medya gibi uluslararası toplumdan gelmektedir.


Eşit haklara sahip, huzur ve barış içinde yaşayan iki başkentli ve iki devletli çözüme ısrarla “HAYIR” diyen zalim İsrail, arkasına aldığı küresel silah, medya vesermaye desteği ile Cuma, dini gün, Ramazan, bayram gibi hiçbir kutsal hassasiyeti gözetmeksizin mazlum Filistinliler’e şiddetli ve sistematik bir terör uygulamaktadır.


İsrail, uluslararası silah baronlarının verdiği sınırsız destekle edindiği en son model silahları maalesef masum insanların üzerinde denemekten geri durmamaktadır. Daha acısı ise eriyen buzullar, kutup ayıları, petrole bulanmış karabataklar, kıyıya vuran balinalar, nesli tükenen hayvanlar için harekete geçen insanlık vicdanının, her gün İSRAİL TERÖR DEVLETİnin şiddetine maruz kalan MAZLUM ve MAĞDUR FİLİSTİN HALKI için harekete geçmemesidir.


Hiç kimse hakikati dile getirmese de, zulüm görmezden gelinse de, kulaklar bu çığlığa kapansa da tarihte olduğu gibi bugün de mazlum ve mağdur milletleri koruyan necip Türk halkı, kahraman Filistinliler’in yanında olacaktır.

 

Bu milletin bağrından çıkmış ve 22 yıldır tüm yeryüzüne iyilik götürmeyi şiar edinmiş olan DENİZ FENERİ DERNEĞİ; dün olduğu gibi bugün de ve yarın da başta Filistin olmak üzere, Myanmar’dan Batı Afrika’ya, Çin’den Bosna’ya kadar zulme uğrayan bütün Müslümanlara el uzatmaya devam edecek.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.