Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ!

ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ!

14-05-2018

Deniz Feneri Derneği dün olduğu gibi bugün ve yarın da mazlum Filistin halkının yanında olacaktır.

ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ!ABD’nin, BM kararlarını hiçe sayarak ve tek başına aldığı, “Kudüs’ün İsrail’in başkenti ilan edilmesi” kararından destek alan, dünyada zulmün ve savaşın kaynağı İsrail, katliamlarına bir yenisi ekledi. Bugün, tamamen barışçıl amaçlarla ve sadece protesto için toplanmış sivil Filistin halkına yapılan askeri saldırı sonucu maalesef 63 Filistinli kardeşimiz şehit oldu. Yaralı sayısı 2000'i geçmiş durumda. 

 

BM’nin 1967 sınır kararını tanımadığı gibi, o günden bu zamana kadar her geçen gün yeni yerleşim birimleri açarak Filistin topraklarını bölgenin gerçek sahipleri olan Filistinliler’e dar eden katil İsrail, gücünü ve desteğini başta hamisi ABD ve AB’den almaktadır. Ne yazık ki dolaylı bir destek de olaylara ve katliamlara suskun kalan BM, insan hakları dernekleri, Arap Birliği, küresel medya gibi uluslararası toplumdan gelmektedir.


Eşit haklara sahip, huzur ve barış içinde yaşayan iki başkentli ve iki devletli çözüme ısrarla “HAYIR” diyen zalim İsrail, arkasına aldığı küresel silah, medya vesermaye desteği ile Cuma, dini gün, Ramazan, bayram gibi hiçbir kutsal hassasiyeti gözetmeksizin mazlum Filistinliler’e şiddetli ve sistematik bir terör uygulamaktadır.


İsrail, uluslararası silah baronlarının verdiği sınırsız destekle edindiği en son model silahları maalesef masum insanların üzerinde denemekten geri durmamaktadır. Daha acısı ise eriyen buzullar, kutup ayıları, petrole bulanmış karabataklar, kıyıya vuran balinalar, nesli tükenen hayvanlar için harekete geçen insanlık vicdanının, her gün İSRAİL TERÖR DEVLETİnin şiddetine maruz kalan MAZLUM ve MAĞDUR FİLİSTİN HALKI için harekete geçmemesidir.


Hiç kimse hakikati dile getirmese de, zulüm görmezden gelinse de, kulaklar bu çığlığa kapansa da tarihte olduğu gibi bugün de mazlum ve mağdur milletleri koruyan necip Türk halkı, kahraman Filistinliler’in yanında olacaktır.

 

Bu milletin bağrından çıkmış ve 22 yıldır tüm yeryüzüne iyilik götürmeyi şiar edinmiş olan DENİZ FENERİ DERNEĞİ; dün olduğu gibi bugün de ve yarın da başta Filistin olmak üzere, Myanmar’dan Batı Afrika’ya, Çin’den Bosna’ya kadar zulme uğrayan bütün Müslümanlara el uzatmaya devam edecek.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.