15 Temmuz Hain Darbe Girişimini Bir Kez Daha Lanetliyoruz | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv 15 Temmuz Hain Darbe Girişimini Bir Kez Daha Lanetliyoruz
16-07-2019
15 Temmuz Hain Darbe Girişimini Bir Kez Daha Lanetliyoruz

15 Temmuz Hain Darbe Girişimini Bir Kez Daha Lanetliyoruz

15 Temmuz’un 3. yıl dönümünde şehitlerimizi bir kez daha rahmetle andık ve gazilerimiz için şifa duaları ettik. 

15 Temmuz’un 3. yıl dönümünde şehitlerimizi bir kez daha rahmetle andık ve gazilerimiz için şifa duaları ettik. O meş’um geceye dair anılarımızı yeniledik, başta İstanbul olmak üzere ülkemizde düzenlenen anma programlarına iştirak ettik.

 

Sayın Cumhurbaşkanımız’ın da dediği gibi “tabanı ibadet, ortası ticaret, üstü ise ihanet yapılanması” olan FETÖ’nün ilk operasyon yaptığı kurumlardan olan derneğimiz, o yapının gerçek yüzünü yıllar önce görmüş ve bunu çeşitli mecralarda dile getirmişti.

 

Yalan, iftira, şantaj, delil karartma, delil yoksa uydurma gibi türlü yöntemlerle kendi kurum ve kuruluşlarına yer açmaya çalışan malum hain yapı, son olarak işi 15 Temmuz 2016 Cuma günü ülkemizi fiilen işgal etmeye, meclisimizi bombalamaya, halkımıza kurşun sıkmaya kadar götürdü.

 

Allah’ımıza hamdediyoruz ki o gün; başta Mevla’mızın inayeti, mazlum milletlerin duası, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve dönemin başbakanı Sayın Binali Yıldırım’ın liderliği ve yüreklerinde iman, ellerinde bayraktan başka bir şey olmayan, 7’den 70’e milletimizin tüm unsurlarının cansiperane gayretleriyle ülkemiz hainlere teslim edilmemiştir. Tabii burada Erol Olçok’tan Ömer Halisdemir’e, Pof.Dr. İlhan Varank’tan Demet Sezen’e gözlerini kırpmadan, bir an bile düşünmeden kurşunlara göğüslerini gerip şehit olan 251 yiğit insanı ve yaralanan gazilerimizi ayrıca anmak gerekiyor.

 

Bu yıl da başta 15 Temmuz şehitleri olmak üzere bu toprakları bize “vatan” kılmak için hayatını kaybeden tüm Çanakkale, Sarıkamış, Kurtuluş Savaşı şehitlerimiz ve ahirete göçmüş gazilerimiz için dualar ettik.

 

Bir kez daha böyle acı günler yaşamamak, bizi ayrıştıran tüm nüansları bir kenara bırakıp VATAN ortak paydasında buluşup birlik ve beraberliğimizi devam ettirmekle mümkündür. Rabbimizden tüm şehitlerimiz için bir kez daha rahmet diliyor, birliğimizin ve beraberliğimizin devamı için O’na niyazlar ediyoruz.

 

 

Av. Mehmet CENGİZ

DENİZ FENERİ DERNEĞİ GENEL BAŞKANI

 

 

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.