HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv 3 KITA 35 ÜLKEDE KURBANLAR YOKSULLARIN BAYRAMI OLDU
02-09-2017
3 KITA 35 ÜLKEDE KURBANLAR YOKSULLARIN BAYRAMI OLDU

3 KITA 35 ÜLKEDE KURBANLAR YOKSULLARIN BAYRAMI OLDU

Deniz Feneri Derneği , 20yılın verdiği güvenle bu yıl kurban çalışmalarını Türkiye ile birlikte 3 kıtada 35ülke ve bölgede gerçekleştirdi. 

Deniz Feneri Derneği gönüllüleri

Müslüman kardeşleri ile kucaklaştı

 

Kurban çalışmaları vesilesiyle dünyanın dört bir yanına ulaşan gönüllüler, kendilerini dört gözle bekleyen kardeşlerine sadece kurban eti götürmekle kalmıyor; aynı zamanda hayat koşullarını iyileştirmeye yönelik projelerle de onların yanında yer alıyor. Cami, mescit, su kuyusu, eğitim merkezi, yetimhane gibi birçok projegerçekleştiriyor. Ağırlıklı olarak kriz ve savaş ve kuraklığın hüküm sürdüğü bölgelerde kurban çalışması yapılıyor.Deniz Feneri Derneği kurban gönüllüleri, bu ülkelerin yanı sıra dünyada Müslümanların yaşadığı ve ihtiyaç duyulan diğer bölgelere de ulaşarak kurban kesimlerini ve dağıtımlarını gerçekleştiriyor.

 

Arakan

Büyük bir insanlık dramının yaşandığı Myanmar’a bağlı Arakan eyaleti Sittwe bölgesinde Müslümanların yaşadığı bölgelerde kurban kesimi yapıldı.

Derneğinekipleri, Müslümanlara yapılan zulmün bitmediği Arakan’da 350 hisse, kurban ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

 

Suriyeli mültecilerle kurban

Suriye krizinin altıncı yılına girdiği bu Kurban Bayramında bağışçıların önceliklerinden birisi Suriyeli mülteciler oldu. Türkiye dışında Suriye içerisinde bağışı yapılan hisseler kesimi yapılarak Suriyeli iç savaş mağdurlarına dağıtıldı.

 

Çatışmaların eksik olmadığı Ortadoğu’da dağıtımlar

 

Filistin, Irak, Lübnan, Suriye, , Yemen gibi problemlerin ve çatışmaların eksik olmadığı yerlerde ihtiyaç sahibi aileler için bağışlanan kurbanların kesimleri yapılarak dağıtımları yapıldı.

 

Filistin-Gazze

 

Deniz Feneri Derneği, Filistinli ihtiyaç sahiplerini unutmuyor. Bağışçıların büyük önem verdiği bölgede gönüllülerimiz, abluka altında özgürlüklerinden mahrum olarak yaşamak zorunda bırakılan Filistin ve Gazze’de toplam 65hisse kurban kesimi gerçekleştirdi.

 

Afrika'da Kurban

 

Gönüllü ekipler, Afrika’da yoğun bir kurban çalışması yürüttü. Afrika’da çok sayıda su kuyusu projesi yürüten derneğimiz, bu sene ihtiyaç duyulan birçok ülkede kurban çalışması yaparak ihtiyaç sahibi ailelere ulaştı.

 

Somali'de 420 hisse kurban kesilerek dağıtılmaya başladı.  Afrika’nın diğer ülkelerinde de kurban kesimleri ve dağıtımları yapıldı.

 

Filipinler - Moro

 

Deniz Feneri Deneği Gönüllüleri, Filipinler-Moro’da yaşayan Müslümanlar için bağışlanan 350hisse kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

 

Pakistan, Afganistan,

 

Zorlu yaşam şartlarının hakim olduğu ülkelerden olan Pakistan’da 350, Afganistan’da 350, hisselik kurbanın kesimi gerçekleştirildi.

 

Balkanlar

 

Deneğin gönüllü  ekipleri Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Karadağ, Kosova, ve Makedonya’da kurban çalışması gerçekleştirdi. Balkanlardaki farklı ülke ve bölgelerde toplam 721hisse kurban ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

 

Av. Mehmet Cengiz’in bayram mesajı

 

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti,

“Bir kurban bayramında daha dünyadaki mazlum ve mağdur müslüman kardeşlerimiz için yollara düştük.

Muhtaçlara elimizi, soframızı ve gönlümüzü açarak kardeşliğin tadını yüreğimizde hissetmeye sizlerden aldığımız emanetleri kardeşlerinize ulaştırmak için bir kez daha yollara revan olduk.

Kurban, inananların Yaradan’a bağlılıklarını gösterdiği, Onun rızasını kazanmak için gerçekleştirdiği bir ibadettir. Allah rızası için kesilen tüm kurbanlarınızı şimdiden Allah cc kabul etsin”.

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.