HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv 30 Ülkede Kurban Emanetleriniz Yerine Getirildi
22-07-2021
30 Ülkede Kurban Emanetleriniz Yerine Getirildi

30 Ülkede Kurban Emanetleriniz Yerine Getirildi

Deniz Feneri Derneği, 25 yılın verdiği güvenle bu yıl da kurban çalışmalarını Türkiye ile birlikte 3 kıtada 30 ülke ve 35 bölgede gerçekleştirdi.

Kurbanlarınız Yoksulların Bayramı Olsun” sloganıyla yürüttüğümüz 2021 Kurban organizasyonunda geçtiğimiz senenin üzerinde bir vekalet alarak bağışçılarımızın bizlere olan güvenini bir kez daha yaşamış olduk. Siz değerli bağışçılarımızın kurban emanetlerini bu yıl 400 bine yakın ihtiyaç sahibine ulaştırarak yüzlerde tebessüme hep birlikte vesile olduk.

Derneğimiz Afrika’daki ihtiyaç sahiplerine sadece kurban eti ulaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda Afrika’da sürekli olarak Cami, mescit, su kuyusu, eğitim merkezi ve yetimhane açılışları yaparak bölgede birçok projeye imza atıyor. Gıda, temizlik ve yetimlere nakdi olarak yapılan yardımlarla mazlumların dertlerine çare olmaya devam ediyoruz.

 

AV. MEHMET CENGİZ'İN BAYRAM MESAJI

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti:

Bir Kurban Bayramı’nda daha dünyadaki mazlum ve mağdur Müslüman kardeşlerimiz için yollara düştük. Muhtaçlara elimizi, soframızı ve gönlümüzü açarak kardeşliğin tadını yüreğimizde hissetmeye sizlerden aldığımız emanetleri kardeşlerinize ulaştırmak için bir kez daha yollara revan olduk.

Kurban, inananların Yaradan’a bağlılıklarını gösterdiği, Onun rızasını kazanmak için gerçekleştirdiği bir ibadettir. Allah rızası için kesilen tüm kurbanlarınızı şimdiden Allah (c.c) kabul etsin.”

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.